Joachim Loew
Joachim Loew fot. PressFocus

Niemcy podjęli decyzję ws. Loewa

Niemiecka Federacja Piłkarska (DFB) poinformowała w oficjalnym komunikacie, że Joachim Loew pozostanie na stanowisku selekcjonera reprezentacji Niemiec w przyszłym roku. Oznacza to, że szkoleniowiec, który pracuje z kadrą od 2006 roku, poprowadzi ją w przyszłorocznych finałach Mistrzostw Europy.

Czytaj dalej…

Znak zapytania przy przyszłości Loewa stanął w ostatnim czasie z powodu rozczarowujących wyników drużyny, w szczególności dotkliwej porażki 0:6 z Hiszpanią. Selekcjoner od dłuższego czasu jest również krytykowany za niektóre decyzje kadrowe, w tym odsunięcie od zespołu takich zawodników jak Thomas Mueller, Jerome Boateng czy Mats Hummels.

Reprezentacja Niemiec nadal z Joachimem Loewem

Niemcy nie zamierzają jednak podejmować nerwowych ruchów i podjęli decyzję, że Loew poprowadzi drużynę także w 2021 roku. “Podczas dzisiejszej konferencji telefonicznej, prezydium DFB zgodził się na kontynuację procesu odświeżenia reprezentacji z selekcjonerem Joachimem Loewem, który trwa od marca 2019 roku” – napisano w oficjalnym komunikacie.

W poniedziałek doszło do spotkania przedstawicieli prezydium Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB) z Joachimem Loewem i dyrektorem reprezentacji Oliverem Bierhoffem, podczas którego selekcjoner przedstawił podsumowanie swojej pracy, pomysły i dalsze plany. “Dla selekcjonera reprezentacji ważne było, aby w otwartej, konstruktywnej i intensywnej wymianie omówić aktualną sytuację, porażkę z Hiszpanią i nadchodzące miesiące do Mistrzostw Europy. Joachim Loew przekazał uczestnikom swoją ocenę, pomysły i dalsze plany” – czytamy w komunikacie niemieckiej federacji.

“Członkowie prezydium zgodzili się, że najważniejsza jest wysoka jakość pracy sztabu trenerskiej, nienaruszone relacje między zespołem i trenerem oraz jasna koncepcja obecnego i przyszłego kierunku działań. Pojedynczy mecz nie może być miernikiem pracy wykonanej przez drużynę i selekcjonera” – dodano.

“Prezydium DFB jest zgodne: na drodze do Mistrzostw Europy w 2021 roku zostały osiągnięte już ważne cele sportowe – m.in. zakwalifikowanie się do Mistrzostw Europy, pozostanie w dywizji A Ligi Narodów i utrzymanie miejsca w pierwszym koszyku przed losowaniem eliminacji do mistrzostw świata. W związku z tym Joachim Loew nadal cieszy się zaufaniem prezydium DFB” – czytamy w komunikacie.

Komentarze