Nagelsmann wierzy w przełamanie Mane

Sadio Mane
Pressfocus Na zdjęciu: Sadio Mane

Jedną z przyczyn ostatnich niepowodzeń Bayernu Monachium w Bundeslidze jest nieskuteczność Sadio Mane. Julian Nagelsmann jest jednak głęboko przekonany, że Senegalczyk już wkrótce zacznie ponownie regularnie trafiać do siatki rywali.

  • Sadio Mane nie zdobył bramki dla Bayernu od pięciu spotkań
  • We wcześniejszych pięciu meczach, aż pięciokrotnie trafił do siatki rywali
  • Julian Nagelsmann jednak nie martwi się o skuteczność senegalskiego napastnika

Nagelsmann skomentował ostatnie występy Mane

Sadio Mane zaliczył imponujące wejście do Bayernu Monachium. Senegalski napastnik zdobył pięć bramek w pierwszych pięciu meczach Bawarczyków w Superpucharze Niemiec, Bundeslidze i Pucharze Niemiec. W kolejnych pięciu grach, 30-latek nie strzelił już jednak ani jednego gola. Jego strzelecka niemoc we wszystkich rozgrywkach wynosi 340 minut.

Nieskuteczność Mane zbiegła się z zadyszką Bayernu, który w lidze niemieckiej zremisował niespodziewanie trzy kolejne spotkania – z Borussią Moenchengladbach, Unionem Berlin i VfB Stuttgart. Julian Nagelsmann ostatnio sugerował, że Senegalczyk musi na boisku wykazywać więcej agresywności egoizmu. Podkreślił też jednak, że wciąż wierzy, że w przebudzenie nowego podopiecznego.

Jest bardzo refleksyjny i wie, kiedy zagrał dobrze, a kiedy nie – powiedział Nagelsmann przed meczem z FC Ausgburg, pytany o nieskuteczność Mane. – Jest bardzo skromny i twardo stąpa po ziemi. Znowu da z siebie wszystko. Ma moje pełne poparcie i będzie dla nas zdobywał więcej bramek.

Przeczytaj również: Robert Lewandowski skomentował nieudane spotkanie z Bayernem

Komentarze