Julian Nagelsmann tonuje nastroje po wygranej. “Nie byłem zadowolony z pierwszych 15 minut”

Julian Nagelsmann

Bayern Monachium kontynuuje dobrą passę. W niedzielę mistrzowie Niemiec pokonali Wolfsburg 2-0 i zameldowali się na szczycie ligowej tabeli. Pomimo dobrego występu, trener Julian Nagelsmann skupił się głównie na negatywach.

• Bayern Monachium wygrał w niedzielę drugie ligowe spotkanie
  • Bawarczycy pokonali Wolfsburg 2-0 po trafieniach Musiali oraz Mullera
  • Julian Nagelsmann miał żal do swoich podopiecznych o słabe pierwsze 15 minut

“Druga połowa nie była widowiskiem, ale to zasłużone zwycięstwo”

Obecnie mecze z udziałem Bayernu Monachium budzą ogromne zainteresowanie. Środowisko piłkarskie jest ciekawe, jak Bawarczycy będą sobie radzić bez Roberta Lewandowskiego, czyli zdecydowanie najlepszego strzelca niemieckiego zespołu. Na ten moment – jest nieźle. Bayern wygrał na inaugurację ligowego sezonu z Eintrachtem Frankfurt aż 6-1, a w niedzielę pokonał Wolfsburg 2-0 i wspiął się na szczyt tabeli Bundesligi.

Bramki dla mistrzów Niemiec padały jeszcze w pierwszej połowie, a strzelali je Jamal Musiala oraz Thomas Muller. Po zmianie stron Bayern dominował, lecz nie był już w stanie powiększyć strzeleckiego dorobku.

Trener Julian Nagelsmann ocenił na pomeczowej konferencji występ swoich podopiecznych. Skupił się głównie na pierwszym kwadransie, który w jego odczuciu nie był wystarczająco dobry.

Nie byłem zadowolony z pierwszych 15 minut. Nasz pressing był bardzo mocno przewidywalny i traciliśmy drugie piłki. Potem mieliśmy bardzo dobrą fazę i zasłużenie objęliśmy prowadzenie. W drugiej połowie chodziło bardziej o utrzymanie piłki i kontrolowanie gry. W ostatnich meczach naciskaliśmy zdecydowanie bardziej, ponieważ chcieliśmy zdobyć więcej bramek. Dzisiaj chcieliśmy bardziej kontrolować grę i zachowaliśmy czyste konto, co było bardzo ważne. Druga połowa nie była widowiskiem, ale to zasłużone zwycięstwo – zapewnia Nagelsmann.