Joachim Loew
Joachim Loew fot. Nina Zotina / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Loew zmienił front, weterani mogą wrócić do reprezentacji Niemiec

Joachim Loew po porażce 0:6 z Hiszpanią nie może być pewny swojej przyszłości w roli selekcjonera reprezentacji Niemiec. Najwyraźniej takie obrót wydarzeń sprawił, że opiekun naszych zachodnich sąsiadów nie jest już kategorycznie przeciwny powołaniu do drużyny narodowej trójki: Jerome Boateng, Mats Hummes i Thomas Mueller.

Czytaj dalej…

Joachim Loew wykluczył wymieniony wyżej tercet z reprezentacji Niemiec w marcu 2019 roku, tłumacząc swoją decyzję między innymi tym, że chce odmłodzić skład swojego zespołu. Bild jednak podaje, że będący ostatnio pod ostrzałem mediów trener jest już otwarty na powołanie trzech weteranów.

Wiele wskazuje na to, że przyszłość Loewa będzie jasna po 4 grudnia po zebraniu zarządu Niemieckiej Federacji Piłkarskiej, w której trakcie będzie miała miejsce gruntowna analiza ostatnich miesięcy w wykonaniu drużyny narodowej. Ostatnia upokarzająca porażka z La Roja mocno osłabiła notowania 60-latka.

Analiza pracy z reprezentacją Niemiec ma być przedstawiona Komitetowi Wykonawczemu Niemieckiej Federacji Piłkarskiej, który podejmie decyzję w sprawie przyszłości Loewa.

Były trener Austrii Wiedeń został selekcjonerem Die Mannschaft latem 2006 roku. W roli selekcjonera reprezentacji Niemiec prowadził zespół w 188 spotkaniach, wygrywając 120 z nich. Tymczasem w 2014 roku sięgnął po mistrzostwo świata, pokonując w finale Argentynę 1:0.

Komentarze