Robert Lewandowski
Robert Lewandowski fot. Grzegorz Wajda

Lewandowski nie trenował. Nie zagra o Superpuchar?

Już w najbliższy czwartek Bayern Monachium zagra o Superpuchar Europy z Sevillą. Niewykluczone, że Bawarczycy będą musieli sobie poradzić w tym meczu bez Roberta Lewandowskiego. Jak informuje Bild, reprezentanta Polski zabrakło na poniedziałkowym treningu drużyny prowadzonej przez Hansiego Flicka.

Czytaj dalej…

Bayern nowy sezon zainaugurował w piątkowy wieczór efektownym zwycięstwem 8:0 nad Schalke 04 Gelsenkirchen. Lewandowski rozegrał w tym meczu pełne 90 minut, zdobywając jedną z bramek i notując dwie asysty.

Choć piłkarz dotrwał na boisku do końca spotkania, po jego zakończeniu narzekał na ból lewej stopy i opuścił Allian Arena kulejąc. Uraz jest wynikiem ostrego wejścia obrońcy Schalke Ozana Kabaka jeszcze w trakcie pierwszej połowy spotkania.

Kontuzja okazała się na tyle poważna, że uniemożliwiła Polakowi wzięcie udziału w poniedziałkowym treningu zespołu, którym drużyna rozpoczęła przygotowania do walki o pierwsze trofeum w sezonie 2020/21. W czwartkowy wieczór zagra w Budapeszcie o Superpuchar Europy z triumfatorem Ligi Europy – Sevillą. Nie ma wątpliwości, że sztab medyczny bawarskiego klubu zrobi wszystko, aby doprowadzić Lewandowskiego do pełnej dyspozycji.

Dobrą wiadomością dla trenera Hansiego Flicka jest natomiast powrót do zajęć trzech innych zawodników – Leona Goretzki, Davida Alaby i Alphonso Daviesa.

Komentarze