Legenda Bayernu skrytykowała działania zarządu ws. Lewandowskiego

Robert Lewandowski w trakcie meczu z Mainz
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski w trakcie meczu z Mainz

Zamieszanie wokół sytuacji Roberta Lewandowskiego w Bayernie Monachium to temat, który praktycznie nie schodzi z nagłówków gazet. Intencją Polaka jest odejście z zespołu mistrza Niemiec do FC Barcelony, na co nie chcą zgodzić się działacze klubu z Monachium. Działania zarządu skrytykował podczas ostatniego wywiadu Lothar Matthaeus, który postrzegany jest jako legenda Bawarczyków.

  • Bayern zwlekał długo z propozycją nowego kontraktu dla Lewandowskiego
  • Postawa działaczy rozczarowała Polaka
  • Działania Bayernu skrytykował Lothar Matthaeus

“Nic dziwnego, że Lewandowski chce odejść”

W tym tygodniu agenci Roberta Lewandowskiego przekazali Bayernowi Monachium, że napastnik nie przedłuży kontraktu wygasającego w przyszłym roku i chciałby latem odejść do FC Barcelony. Polak po ostatnim meczu ligowym pożegnał się z fanami i publicznie przyznał, że nie wie, który klub będzie w przyszłym sezonie reprezentował. Zgody na transfer już podczas najbliższego okienka nie wyrażają władze Bawarczyków, które próbują zatrzymać Lewandowskiego w klubie.

Postawa zarządu Bayernu była wielokrotnie krytykowana. Zwlekał on z zaproponowaniem Lewandowskiemu nowej umowy licząc na transfer Erlinga Halaanda. Norweg zdecydował się jednak na przenosiny do Manchesteru City, a wówczas dopiero mistrzowie Niemiec skupili się na nowej umowie dla Lewego. Mocno zirytowało to napastnika, który poczuł się zlekceważony i nalega na transfer. 

Postawę działaczy mistrza Niemiec skrytykował także Lothar Matthaeus. Zdaniem legendy Bayernu podjęli oni wiele złych decyzji.

– Już parę miesięcy temu powinni mu byli jednoznacznie zasygnalizować, że chcą z nim przedłużyć umowę. Nie dziwne, że Lewandowski chce odejść przy tych wszystkich przepychankach, utracie jakości przez zespół i walce o Haalanda – stwierdził Niemiec.

– W przeciwieństwie do Haalanda on nigdy nie jest kontuzjowany, jest w formie niczym trzydziestolatek. Trzeba też podkreślić kwestie marketingowe – on jest absolutną wizytówką Bayernu – dodał.

Sprawdź: Lewandowski jedną noga poza Bayernem? Polak ze łzami w oczach żegnał się z kibicami

Musisz mieć przynajmniej 18 lat, żeby korzystać z tej strony.
Prosimy graj odpowiedzialnie! Hazard może uzależniać.

Komentarze