Łatwa wygrana Borussii we Freiburgu

Marco Reus

Borussia Dortmund nadal ma jeden punkt straty do prowadzącego w tabeli Bayernu Monachium. W niedzielnym meczu 30. kolejki podopieczni Luciena Favre wysoko 4:0 wygrali na wyjeździe z Freiburgiem.

Piłkarze Borussii Dortmund zdawali sobie sprawę, że nie mogą sobie pozwolić na stratę punktów w niedzielnym spotkaniu. Od początku dyktowali warunki i już w 12. minucie objęli prowadzenie. Po świetnym rozegraniu piłki, Marco Reus dograł futbolówkę przed bramkę do Jadona Sancho, któremu pozostało skierować ją do praktycznie pustej bramki. Jak się później okazało była to jedyna bramka w pierwszej połowie.

Dziewięć minut po przerwie Borussia zdobyła drugiego gola. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marco Reus, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem po prostopadłym podaniu Raphaela Guerreiro.

W 79. minucie padła trzecia bramka dla gości z Dortmundu. Po szybkim kontrataku wyprowadzonym przez Sancho, Reus zagrał wzdłuż linii bramkowej na trzeci metr do Mario Goetze, a ten dopełnił formalności.

W 85. minucie prowadzący to spotkanie sędzia podyktował rzut karny dla Borussii za zagranie piłki ręką przez Pascala Stenzela. Jedenastkę wykorzystał Paco Alcacer, ustalając wynik meczu na 4:0.

SC Freiburg – Borussia Dortmund 0:4 (0:1)

0:1 Sancho 12′