Koniec spekulacji. Gwiazdka zostaje w BVB

Youssoufa Moukoko
PressFocus Na zdjęciu: Youssoufa Moukoko

Ultimatum Borussii Dortmund najwyraźniej odniosło spodziewany skutek, donosi Kicker. Youssoufa Moukoko zostaje na Signal Iduna Park i zamierza przedłużyć swój kontrakt, który wygasa latem.

  • Borussia Dortmund dopięła swego – utalentowany napastnik zostaje na Signal Iduna Park
  • Youssoufa Moukoko przedłuży kontrakt z BVB
  • Nowe porozumienie będzie ważne do czerwca 2026 roku i zapewni piłkarzowi znaczną podwyżkę

Youssoufa Moukoko przedłuży umowę z BVB

– Złożyliśmy mu bardzo atrakcyjną ofertę – może ją zaakceptować lub pójść własną ścieżką – powiedział wyraźnie Sebastian Kehl w wywiadzie dla Kickera. Dyrektor sportowy Dortmundu postawił Moukoko ultimatum do końca bieżącego tygodnia. Dwukrotny reprezentant Niemiec po burzliwych doniesieniach na temat możliwego odejścia z klubu postanowił pozostać lojalny wobec Borussii.

Napastnik jeszcze nie podpisał nowego kontraktu, ale powinno to nastąpić jeszcze przed niedzielnym meczem z Augsburgiem. Umowa, która została ostatecznie wynegocjowana na zgrupowaniu w Marbelli i ma obowiązywać do 2026 roku, zapewni mu znaczną podwyżkę pensji.

Borussia Dortmund zaprezentowała nowego obrońcę
Julian Ryerson

Borussia Dortmund dokonała pierwszego transferu podczas zimowego okienka. Na Signal Iduna Park przenosi się norweski defensor – Julian Ryerson. Julian Ryerson wzmocnił szeregi BVB Prawy obrońca zastąpi Thomasa Meuniera Belgijski defensor zmaga się z kontuzją Julian Ryerson nowym piłkarzem Borussii Dortmund Borussia Dortmund zareagowała na uraz Thomasa Meuniera, który naderwał włókno mięśniowe. Niemiecki klub potwierdził

Czytaj dalej…

W tym sezonie Youssoufa Moukoko wystąpił w 14 ligowych spotkaniach, w których strzelił sześć goli i zanotował cztery asysty. Jego obecne porozumienie z BVB wygasa z końcem sezonu, co miało skłonić największe europejski kluby do intensyfikacji działań i przekonania go do rozstania z Dortmundem. Mimo zainteresowania ze strony futbolowych gigantów niemiecki talent postanowił kontynuować karierę pod skrzydłami Edina Terzicia.

Komentarze