Hecking: Przeciwko Bayernowi zagramy ofensywny futbol

Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM
Oprawa kibiców Bayernu podczas finału LM fot. Przemysław Mamczak

Borussia Moenchengladbach zagra u siebie z Bayernem Monachium w sobotnim meczu 24. kolejki niemieckiej Bundesligi. Dieter Hecking, trener Źrebaków, zapowiedział, że jego zespół zamierza pokazać ofensywną grę w starciu z mistrzami Niemiec.

Czytaj dalej…

– Mecze przeciwko Bayernowi zawsze są wyjątkowy i my o tym wiemy. Te spotkania zawsze przyciągają uwagę tysięcy kibiców. Bilety są wyprzedany i ludzie mówią o tym meczu już od kilku dni – powiedział Hecking, cytowany przez klubową oficjalną stronę internetową.

– Musimy podtrzymać to, co wyglądało dobrze w naszych poprzednich meczach i poprawić rzeczy, które nie były najlepsze. Przede wszystkim musimy dobrze bronić przez pełne 90 minut i być skuteczni pod bramka rywali – podkreślił.

– Skuteczność będzie bardzo istotna, bo w starciach z Bayerem nie masz zbyt wielu okazji podbramkowych. Ważne będzie to, abyśmy dobrze wykorzystali te okresy, kiedy będziemy w posiadaniu piłki. Nie zamierzamy ustawić się z tyłu, zapraszać do gry rywali i czekać, aby Bayern dał nam jakąś szansę. Mogę obiecać, że chcemy pokazać ofensywny futbol – podkreślił.

Komentarze