Hat-trick Roberta Lewandowskiego! Rekord coraz bliżej

Robert Lewandowski

Bayern Monachium pokonał Stuttgart 4:0 (4:0) w meczu 26. kolejki Bundesligi. Hat-trickiem popisał się Robert Lewandowski. Polak zdobył już 35 goli w tym sezonie w lidze niemieckiej i goni rekord Gerda Mullera, który uzbierał 40 trafień.

Hat-trick Lewandowskiego

Mecz rozpoczął się nie najlepiej dla Bayernu Monachium. Już w 12. minucie sędzia po analizie VAR wyrzucił z boiska Alphonso Daviesa, który brutalnie zaatakował jednego z rywali. Dalszy przebieg wydarzeń nie wskazywał jednak na to, że Bawarczycy grają w osłabieniu.

W 18. minucie strzelanie rozpoczął Robert Lewandowski. Polak uderzeniem z bliskiej odległości doskonale wykończył zagranie Serge’a Gnabryego. Asystujący Niemiec, chwilę później również wpisał się na listę strzelców, uderzając w prawy dolny róg bramki.

Oszołomiona defensywa Stuttgartu w 23. minucie straciła trzecią bramkę. Wtedy to Thomas Muller zdecydował się na dośrodkowanie w pole karne. Tam na futbolówkę czekał Robert Lewandowski, który precyzyjnym uderzeniem głową w stronę prawego okienka podwyższył prowadzenie na 3:0.

Jeszcze przed przerwą najlepszy piłkarz na świecie skompletował hat-tricka. W 39. minucie Polak przejął bezpańską piłkę w polu karnym Stuttgartu i płaskim strzałem w kierunku prawego słupka po raz trzeci pokonał Gregora Kobela.

W drugiej połowie tempo meczu zdecydowanie spadło. Bayern Monachium w dalszym ciągu atakował, ale skuteczność Bawarczyków nie była już tak dobra jak przed przerwą. W 70. minucie Hansi Flick zdecydował się wpuścić Choupo-Motinga na rzecz Roberta Lewandowskiego. Polak po dzisiejszym spotkaniu ma na koncie 35 bramek w tym sezonie w Bundeslidze. Do wyrównania rekordu Gerda Mullera z sezonu 1971/1972 brakuje mu już tylko pięciu trafień.