Haaland był świetny, ale Lewy lepszy. Polak z hat-trickiem!

Robert Lewandowski
PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Po świetnym widowisku Der Klassiker zakończył się zwycięstwem Bayernu 4:2. Na dwa gole Erlinga Haalanda z początku Robert Lewandowski odpowiedział hat-trickiem.

Haaland strzela, Lewandowski odpowiada

Sobotni hit Bundesligi był zapowiadany jako pojedynek dwóch najlepszych napastników na świecie. Obaj panowie robili wszystko, by udowodnić, że eksperci mieli rację. Fantastycznie w mecz weszła Borussia Dortmund. Już w drugiej minucie przed polem karnym znalazł się Erling Haaland, który otrzymał podanie od Thomasa Delaneya. Norweg odwrócił się, mimo rywala na plecach, i uderzył bez zastanowienia. Piłka obtarła się od Jerome’a Boatenga i zmyliła Manuela Neuera. Bayern nie zdążył się otrząsnąć, a Haaland zanotował już dublet. Borussia przeprowadziła szybki atak lewą stroną. W polu karnym Thorgan Hazard odnalazł 20-letniego napastnika, a ten z łatwością podwoił prowadzenie gości.

Wydawało się, że szykuje się dla Bayernu bolesny nokaut, ale po utracie drugiej bramki gospodarze przejęli inicjatywę. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy zdołali wyrównać. W 26. minucie Leroy Sane otrzymał piłkę na prawej stronie, efektownie minął Nico Schulza i posłał idealne podanie do czyhającego na piątym metrze Roberta Lewandowskiego. Polak z łatwością skierował piłkę do siatki, a tuż przed przerwą powtórzył tę sztukę. W 44. minucie bowiem arbiter podyktował rzut karny za faul Mahmouda Dahouda na Kingsleyu Comanie, a polski napastnik z typową dla siebie łatwością zamienił ten stały fragment gry na bramkę.

Po fantastycznej pierwszej połowie, w drugiej musieliśmy czekać do samej końcówki, by oglądać gole. W 89. minucie Leon Goretzka zdecydował się na sytuacyjny strzał po wybiciu futbolówki przez jednego z obrońców i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W kolejnej akcji Bayern przypieczętował zwycięstwo. Robert Lewandowski miał mnóstwo miejsca i huknął sprzed szesnastki, kompletując fantastycznego hat-tricka.

Miał być pojedynek snajperów – i był. Ostateczny rozrachunek pokazuje jednak, że to bijący wszelkie rekordy Lewandowski pozostawił 20-letniego Norwega w cieniu.