Bundesliga
Bundesliga

Flick: Hernandez potrzebuje rytmu

Szkoleniowiec Bayernu Monachium Hansi Flick skomentował medialne doniesienia dotyczące przyszłości Lucasa Hernandeza. Pozyskaniem francuskiego obrońcy zainteresowane jest podobno Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

Flick podczas wtorkowej konferencji prasowej zapewniał, że jest bardzo zadowolony z postawy Hernandeza i nie przejmuje się prasowymi informacjami.

– Nie znam tych plotek i nie martwię się nimi. Jest związany z nami kontraktem – powiedział Flick podczas poniedziałkowej konferencji prasowej.

– Z powodu kontuzji to nie był dla niego łatwy czas. Każdy zawodnik potrzebuje rytmu, a on nie mógł go mieć. Czwórka z tyłu z Pavardem, Daviesem, Alabą i Boatengem spisywała się bardzo dobrze – kontynuował trener Bayernu Monachium.

Flick chwali zaangażowanie Hernandeza

– Lucas jest absolutnym profesjonalistą. Podoba mi się jego zaangażowanie w treningi, daje z siebie wszystko. Od listopada mieliśmy wiele taktycznych treningów, w których nie mógł uczestniczyć. Zdecydowanie widzę jego potencjał, nawet jeśli nie zawsze jest to widoczne na zewnątrz. To zawodnik, którego chcesz mieć jako trener – dodał Flick.

Lucas Hernandez jest związany z Bayernem umową do 2024 roku. W obecnym sezonie, głównie z powodu problemów zdrowotnych, rozegrał tylko 20 spotkań we wszystkich rozgrywkach.

Komentarze