Kibice Schalke
Kibice Schalke fot. SPORT PICTURES

Fährmann: Schalke nie traktowało mnie poważnie

W ostatnim czasie ciekawego wywiadu niemieckiemu Sport Bildowi udzielił Ralf Fährmann, który skarżył się w nim na sposób traktowania przez FC Schalke 04 w trakcie kampanii 2018/19. 30-latek został ostatnio wypożyczony z niemieckiego klubu do Norwich City.

Czytaj dalej…

Fährmann został wypożyczony do angielskiego klubu do 2020 roku, za co Norwich zapłaciło trzy miliony euro. Dodajmy, że zawodnik w poprzedniej kampanii przegrał rywalizację o miejsce między słupkami z Alexandrem Nübelem.

– Oczywiście byłem rozczarowany, ponieważ zawsze chcę grać. Nie byłem jednak w tej kwestii traktowany poważnie, ale nie chcę teraz wchodzić w szczegóły. Jasne jest, że miniony rok nie był dla mnie ani dla zespołu łatwy. Nasza pozycja w tabeli (14.) nie była godna Schalke – powiedział Fährmann w wywiadzie dla Sport Bildu.

– Starałem się zachować spokój i profesjonalizm oraz robić wszystko dla klubu, aby uniknąć niepotrzebnych niepokojów – uzupełnił bramkarz.

Fährmann podkreśla również, że ma dużo wiary w siebie, chociaż był świadomy tego, że Niemiec Nübel był numerem jeden na pozycji golkipera ekipy z Zagłębia Ruhry.

– Jasne, popełniłem błędy. Potrafię się jednak do nich przyznać, zrobię to samo w przyszłości. Nie jestem kimś, kto obwinia innych. W każdym razie przeanalizowałem dla siebie ostatni sezon. Statystyki pokazują, że byłem w dobrej dyspozycji. Dlatego myślę, że mam pewną jakość. Chcę to pokazać w nadchodzącym sezonie w najlepszej lidze na świecie – powiedział Fährmann.


Komentarze