Efektowny gol Lewandowskiego! Polak już z dubletem

Robert Lewandowski
Pressfocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Robert Lewandowski strzelił efektownego gola w meczu Bayer – Bayern. Mistrzowie Niemiec miażdżą rywala, a Polak może pochwalić się już dwoma trafieniami.

• Robert Lewandowski znów strzela w Bundeslidze
  • Polak trafił dwukrotnie w meczu Bayer-Bayern
  • Jeden z goli 33-latka był wyjątkowej urody

Lewandowski przełamał się w najlepszy możliwy sposób

Punktem kulminacyjnym 8. kolejki Bundesligi miał być hitowy mecz Bayer – Bayern. Bawarczycy do tego spotkania podchodzili po porażce 1:2 z Eintrachtem Frankfurt. W Leverkusen chcieli zatem wrócić na zwycięską ścieżkę.

W hicie Bundesligi z dobrej stron chciał zaprezentować się także Robert Lewandowski, który miał ostatnio wyraźną zniżkę formy. Polak nie wyglądał najlepiej. W pięciu poprzednich pojedynkach strzelił tylko dwa gole, co jest rezultatem słabym, jak na możliwości 33-latka.

Wiadomo było, że Lewandowski w końcu się przełamie. Zagadkę stanowiła jedynie data i przeciwnik. Polak ponownie z gola cieszył się w dzisiejszym meczu z Bayerem. Na zdobycie bramki 33-latek potrzebował czterech minut. Snajper mistrza Niemiec otrzymał podanie od Dayota Upamecano i pokonał Lukasa Hradecky’ego po efektowanym strzale piętą.

Po pół godziny gry, Lewandowski mógł pochwalić się dubletem. Bayern wyprowadził kontratak, a w jego finalnej fazie, Alphonso Davies podał do Polaka, który nie miał najmniejszego problemu z wpisaniem się na listę strzelców. Na przerwę monachijczycy schodzili prowadząc 5:0.