Dyrektor sportowy Borussii Dortmund Michael Zorc
Dyrektor sportowy Borussii Dortmund Michael Zorc fot. PressFocus

Dyrektor sportowy BVB tonuje oczekiwania ws. perły z akademii

Youssoufa Moukoko to zawodnik, który mimo 16 lat ostatnio narobił dużego szumu w Niemczech. Nastolatek, który zdobywał mnóstwo bramek w zespołach młodzieżowych, stoi przed szansą debiutu w Bundeslidze. Młodzieżowy reprezentant Niemiec w czterech meczach w drużynach młodzieżowych BVB zdobył 13 bramek.

Czytaj dalej…

Youssoufa Moukoko kończy dzisiaj 16 lat, co oznacza, że może zadebiutować w lidze niemieckiej w sobotnim starciu Borussii z Herthą BSC. Tymczasem dyrektor sportowy klubu z Signal Iduna Park ostrzega przed wywieraniem presji na młodym napastniku.

– Chciałbym powiedzieć, że moim zdaniem za dużo w mediach o tym zawodniku. Youssoufa Moukoko dopiero, co skończył 16 lat. Z pewnością jest ważny dla przyszłości Borussii. Niemniej to wszystko poszło za daleko. Wywiera się na tym zawodniku zbyt dużą presję. Wszyscy powinniśmy zdjąć nogę z gazu. Dajmy sytuacji rozwijać się w spokoju – mówił Michael Zorc przed sobotnim starciem w Bundeslidze w rozmowie z dziennikarzami.

Tymczasem trener Lucien Favre dał do zrozumienia, że nie podjął jeszcze decyzji, czy dać szansę na grę młodemu zawodnikowi w meczu przeciwko niemieckiej Starej Damie. – Dzisiaj skończył 16 lat, więc faktem jest, że może już zagrać w naszych spotkaniach. Zobaczymy, czy znajdzie się w drużynie. Decyzji w tej sprawie jeszcze nie podjęliśmy, chociaż wiemy, że to piłkarz, który ma niezwykły potencjał. Już teraz jest bardzo dobry, więc na pewno fajnie mieć kogoś takiego na treningu – powiedział trener dortmundzkiej drużyny.

Dodajmy, że mecz w ramach ósmej kolejki niemieckiej ekstraklasy zaplanowany jest na sobotę na godzinę 20:30.

Komentarze