Dramat Krzysztofa Piątka. Kontuzja Polaka i koniec marzeń o Euro 2020?

Krzysztof Piątek
PressFocus Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Fatalne wieści napłynęły w czwartek ze stolicy Niemiec. Odniesiona w środowym meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen przez Krzysztofa Piątka kontuzja okazała się bardzo poważna. Badania wykazały u napastnika Herthy Berlin złamanie kostki, co pod dużym znakiem zapytania stawia jego występ w zbliżającym się Euro 2020.

Kontuzja Krzysztofa Piątka. Fatalna diagnoza

Krzysztof Piątek w środę wystąpił od pierwszej minuty w wygranym przez Herthę 2:1 wyjazdowym meczu z Schalke 04 Gelsenkrichen. 25-letni napastnik nie dotrwał jednak do ostatniego gwizdka sędziego, bowiem z powodu kontuzji musiał opuścić plac gry już w 58. minucie.

Pierwsze diagnozy nie były optymistyczne, a w czwartek rano zostało potwierdzone wynikami przeprowadzonych badań. Hertha w oficjalnym komunikacie poinformowała, że Piątek doznała złamania kostki i nie będzie mógł pomóc drużynie w ostatnich spotkaniach obecnego sezonu.

Piątek może nie zagrać na Euro 2020

Kontuzja napastnika to nie tylko zła wiadomość dla sztabu szkoleniowego berlińskiego klubu, ale przede wszystkim dla selekcjonera reprezentacji Polski. Choć na razie nie są to potwierdzone informacje, odniesiony uraz może wykluczyć Piątka z udziału w turnieju finałowym Euro 2020, który rozpocznie się za niespełna miesiąc.

W czwartek kontuzji podczas treningu Bayernu Monachium nabawił się również inny napastnik Biało-Czerwonych Robert Lewandowski. W jego przypadku na razie nie poznaliśmy żadnych szczegółów.