Borussia poinformowała o przyszłości Witsela

Axel Witsel
PressFocus Na zdjęciu: Axel Witsel

Borussia Dortmund nie przedłuży kontraktu z Axelem Witselem. Klub poinformował, że podczas sobotniego spotkania z Herthą Berlin dojdzie do pożegnania nie tylko Erlinga Haalanda i Michaela Zorca, ale też Romana Buerkiego i właśnie belgijskiego pomocnika.

  • Borussia Dortmund nie przedłuży umowy z Axelem Witselem. Belg po czterech latach opuści zespół
  • 33-latek będzie miał okazję, by pożegnać się z fanami podczas sobotniego meczu z Herthą Berlin
  • Pomocnik rozegrał dla BVB 144 spotkania i sięgnął po dwa trofea

Axel Witsel opuści Borussię Dortmund

Już od dłuższego czasu wyglądało na to, że Borussia Dortmund nie zamierza przedłużać kontraktu z Axelem Witselem. W ostatni czwartek otrzymaliśmy ku temu oficjalne potwierdzenie. Klub poinformował, że ostatni mecz sezonu, rozegrany u siebie z Herthą Berlin, będzie wyjątkowy. Z Westfalią pożegna się bowiem kilku zasłużonych mężczyzn. Mowa tu o odchodzącym dyrektorze sportowym, Michaelu Zorcu, ale też o czterech piłkarzach. Borussię opuszczą Marcel Schmelzer, Erling Haaland, który trafi do Manchesteru City, dogadany z St. Louis City Roman Buerki, a także wspomniany Axel Witsel.

O ile Schmelzer nie rozegrał w tym sezonie ani meczu dla BVB, a Haaland długo leczył kontuzje, Witsel stanowił o sile drużyny. We wszystkich rozgrywkach rozegrał łącznie 40 spotkań. Strzelił w nich dwa gole.

Belg trafił na Signal Iduna Park latem 2018 roku z chińskiego zespołu TJ Tianhai. W ciągu czterech lat sięgnął z dortmundczykami po Puchar oraz Superpuchar Niemiec. Obecnie nie znamy jeszcze kolejnego klubu 33-latka.

Czytaj więcej: Sprzeczne doniesienia w sprawie przyszłości Pogby.

Borussia Dortmund
Hertha Berlin
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 14 maja 2022 15:29.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze