Sobota z Bundesligą: koniec znakomitej serii Koeln, dobre widowisko w Sinsheim, błąd polskiego bramkarza

Julian Brandt
PressFocus Na zdjęciu: Julian Brandt

Wyniki 33. kolejki Bundesligi. Koeln przegrało z Wolfsburgiem 0:1. Tym samym gospodarze nie zanotowali piątej kolejnej wiktorii. W innym spotkaniu Leverkusen wygrało w delegacji z Hoffenheim 4:2. Aptekarze zapewnili sobie trzecie miejsce na koniec sezonu. W ostatniej sobotniej potyczce Hertha przegrała z Mainz 1:2. Przy pierwszym golu dla gości fatalnie interweniował Marcel Lotka. Poniżej prezentujemy wyniki i zdobywców bramek we wszystkich meczach.

Borussia Dortmund wicemistrzem, Leverkusen na trzecim miejscu, koniec dobrej passy Herthy

Koeln mierzyło się z Wolfsburgiem. Jedynego gola zdobył w tym spotkaniu Yannick Gerhardt i Wilki triumfowały 1:0. Bartosz Białek pojawił się na kilka ostatnich minut w szeregach gości. Borussia Dortmund rywalizowała na wyjeździe z Fuerth. Ekipa z Signal Iduna Park wygrała 3:1 i zapewniła sobie wicemistrzostwo Niemiec.

Mecz Freiburg – Union nie dostarczył wielkich emocji. Znacznie lepsi byli goście, którzy triumfowali 4:1. Dzięki temu berlińczycy są coraz bliżej europejskich pucharów. W innej potyczce Hoffenheim rywalizowało z Leverkusen. Aptekarze zwyciężyli 4:2 i na pewno zajmą trzecie miejsce na koniec sezonu 2021/22.

Na koniec Hertha podejmowała Mainz. Berlińczycy przegrywali od 25. minuty, kiedy to gola zdobył Silvan Widmer. Przy trafieniu Szwajcara zawinił Lotka, który przepuścił niegroźne uderzenie z prawej strony pola karnego. Z “jedenastki” wyrównał Davie Selke. Po zmianie stron Polaka pokonał także Stefan Bell i ekipa z Moguncji triumfowała 2:1. Dla Herthy to pierwsza porażka od 9 kwietnia.