Nowy lider, Union długo na to czekał: podsumowanie 25. kolejki Bundesligi

Wyniki 25. kolejki Bundesligi. Bayer Leverkusen wygrał z Bayernem Monachium 2:1. To oznacza, że nowym liderem po tej serii gier jest Borussia Dortmund. W innych potyczkach Union wygrał z Eintrachtem 2:0 (pierwsza wiktoria berlińczyków od pięciu kolejek), a Mainz zremisowało z Freiburgiem 1:1. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców goli.

Jerome Roussillon
PressFocus Na zdjęciu: Jerome Roussillon

Berlińczycy lepsi od Orłów, Aptekarze zatrzymali Bayern

Union rywalizował z Eintrachtem. Po pierwszej połowie gospodarze remisowali z gośćmi 0:0. Wynik spotkania otworzył dopiero w 53. minucie Rani Khedira. Na 2:0 podwyższył Kevin Behrens, który ustalił wynik tej niedzielnej potyczki.

Potem Leverkusen grało z Bayernem Monachium. Strzelanie rozpoczął w 22. minucie Joshua Kimmich. Na jego gola z karnego odpowiedział Exequiel Palacios. Ten sam zawodnik zdobył kolejnego gola – także z “jedenastki”. Jak się okazało, jego bramki dały Bayerowi wiktorię 2:1. W trzeciej konfrontacji Mainz mierzyło się w Moguncji z Freiburgiem. Ostatecznie padł wynik 1:1. Goście z Fryburga są niepokonani już od 4 lutego.