Brak przełamania, zmiana lidera, gol Kamińskiego: podsumowanie 19. kolejki Bundesligi

Hiroki Ito
PressFocus Na zdjęciu: Hiroki Ito

Wyniki 19. kolejki Bundesligi. Stuttgart uległ Werderowi 0:2. Gospodarze są bez wiktorii od 8 listopada 2022 roku i wciąż pozostają w strefie spadkowej. W drugiej niedzielnej potyczce Wolfsburg przegrał z Bayernem 2:4 (monachijczycy wrócili na pierwsze miejsce). Pierwszego gola dla Wilków zdobył Jakub Kamiński. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Bremeńczycy z triumfem, wiktoria mistrzów Niemiec

W pierwszym meczu zawodnicy Stuttgartu grali na swoim terenie z Werderem. Bardziej zmotywowani powinni być gospodarze, którzy przed tą potyczką znajdowali się w strefie spadkowej. W pierwszej połowie kibice zgromadzeni na Mercedes-Benz Arena nie zobaczyli jednak ani jednego gola. Przed upływem godziny gry celnie uderzył Jens Stage i to goście objęli prowadzenie. Wynik spotkania na 2:0 dla Werderu ustalił zaś Marvin Ducksch.

Potem Wolfsburg rywalizował u siebie z Bawarczykami. Mistrzowie Niemiec już po 20. minutach prowadzili z Wilkami… 3:0. Straty nieco zmniejszył Kamiński, który wykorzystał asystę Paulo Otavio. Ostatecznie Bawarczycy triumfowali 4:2. Dzięki temu wrócili na pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Zobacz także: Tabela Bundesligi

Wyniki 19. kolejki

Stuttgart – Werder 0:2 (0:0)

Jens Stage (59′), Marvin Ducksch (77′)

Wolfsburg – Bayern 2:4 (1:3)

Jakub Kamiński (44′), Mattias Svanberg (81′) – Kinglsley Coman (10′, 15′), Thomas Mueller (20′), Jamal Musiala (74′)

Komentarze