Podsumowanie 10. kolejki Bundesligi: koniec dobrej passy, fatalny błąd golkipera BVB, koncert Bayernu

Jamal Musiala
PressFocus Na zdjęciu: Jamal Musiala

Wyniki 10. kolejki Bundesligi. Koeln wygrało z Augsburgiem 3:2. W szeregach gości całe spotkanie zagrał Robert Gumny. Dla Augsburga to pierwsza porażka od ponad jednego miesiąca. Następnie Union okazał się lepszy od Borussii Dortmund (2:0). Przy bramce na 1:0 katastrofalnie zachował się Gregor Kobel, który nie trafił w piłkę i poślizgnął się, co bezlitośnie wykorzystał Janik Haberer. W trzeciej potyczce Bayern pewnie pokonał Freiburg 5:0. Poniżej prezentujemy wszystkie rezultaty i strzelców bramek.

Emocje w Kolonii, Kobel antybohaterem, trzy oczka dla Bayernu

Koeln grało z Augsburgiem. Tym razem w szeregach gości zaprezentował się tylko jeden z Polaków (Gumny), bo Rafał Gikiewicz jest kontuzjowany. Mecz lepiej zaczął się dla Augsburga, ale gospodarze wyrównali zaraz po przerwie. Finalnie Koeln triumfowało 3:2, a decydującego gola zdobył w 81. minucie Steffen Tigges.

Union stanął w szranki z Borussią Dortmund. Haberer najpierw wykorzystał fatalne zachowanie Kobela, a potem precyzyjnie przymierzył z dystansu. Goście nie potrafili się po tym otrząsnąć i nie zdobyli w Berlinie nawet jednego oczka. Bayern podejmował Freiburg. Goście byli kompletnie bezradni i zasłużenie przegrali aż 0:5.