Dayot Upamecano
Dayot Upamecano fot. Sport Pictures

Upamecano porozumiał się z RB Lipsk

Dayot Upamecano doszedł do porozumienia z RB Lipsk w sprawie warunków nowego kontraktu. Do podpisania umowy powinno dojść w najbliższym czasie – informuje Sportbuzzer.

Czytaj dalej…

Obecna umowa utalentowanego francuskiego obrońcy obowiązuje do czerwca 2021 roku. Tym samym przedstawiciele niemieckiego klubu latem mieliby ostatnią szansę na zarobek ze sprzedaży Upamecano. Zdawali sobie z tego sprawę, ale jednocześnie prowadzili rozmowy z otoczeniem piłkarza w sprawie podpisania nowego kontraktu.

Wszystko wskazuje na to, że obie strony uzyskały porozumienie i piłkarz wkrótce złoży podpis pod nową umową. Oznacza to również, że w przyszłym sezonie nadal będzie występował w zespole prowadzonym przez Juliana Nagelsmanna.

Upamecano nie mógł również narzekać na brak zainteresowania ze strony innych klubów. Środkowy obrońca był łączony między innymi z Arsenalem i Chelsea.

Przed rokiem w podobnej sytuacji znajdował się Timo Werner, który ostatecznie podpisał z klubem nową umowę, w której znalazła się klauzula z kwotą odstępnego w wysokości 53 milionów euro. W tym roku na jej aktywowanie zdecydowała się londyńska Chelsea, której Niemiec będzie zawodnikiem od nowego sezonu.

Pewny punkty RB Lipsk

Upamecano, który do zespołu z Lipska dołączył w styczniu 2017 roku z Red Bull Salzburg, jest obecnie pewnym punktem drużyny. W ostatnim sezonie Francuz rozegrał łącznie 36 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Od momentu dołączenia do niemieckiej drużyny zaliczył już 111 występów.

Komentarze