Florian Neuhaus
Florian Neuhaus PressFocus

Bayern latem zapoluje na dwóch zawodników krajowego rywala

Bayern Monachium od początków Bundesligi opierał się na sprowadzaniu zawodników zaprawionych już w bojach na niemieckich boiskach. Jak donosi “Sport Bild”, Bawarczycy latem postarają się sprowadzić duet zawodników Borussii Moenchengladbach.

Czytaj dalej…

Latem szykuje się w Monachium wietrzenie szatni. Klub opuścić ma kilku weteranów, takich jak Jerome Boateng czy David Alaba, a w jego miejsce rekordowy mistrz Niemiec zamierza sprowadzić kilku klasowych graczy. Dobra forma Borussii Moenchengladbach w tym sezonie sprawiła, że kilku jej zawodników zwróciło uwagę krajowego giganta. Według niemieckich mediów Bayern zamierza sięgnąć po Floriana Neuhausa i Denisa Zakarię.

Szwajcar dopiero wraca do zdrowia po kontuzji kolana, która wykluczyła go z gry przez siedem miesięcy. Jego wartość rynkowa oscyluje wokół 40 milionów euro. O jego partnerze z drugiej linii jest w tym sezonie znacznie głośniej. Florian Neuhaus jest jednym z najlepszych pomocników Bundesligi, w październiku zaliczył także debiut w seniorskiej reprezentacji Niemiec. Jego młody wiek (23 lata) i kontrakt obowiązujący do 2024 roku sprawiają, że Bayern będzie musiał sięgnąć głębiej do kieszeni, by go sprowadzić. “Sport Bild” uważa, że negocjacje rozpoczną się od 40 milionów euro, a dla rekordowych mistrzów Niemiec nie bez znaczenia jest fakt, że zawodnik urodził się w Bawarii.

Duet “Źrebaków” jest priorytetem dla Hasana Salihamidzicia, ale posiada on też listę rezerwową. Na niej znajdują się dwa francuskie talenty: 18-letni Eduardo Camavinga ze Stade Rennes, a także jego równolatek, Lucien Agoume, wypożyczony do Spezii z Interu.

Komentarze