Bundesliga
Bundesliga

Hertha ma nowego dyrektora sportowego

Arne Friedrich został nowym dyrektorem sportowym Herthy Berlin – poinformowała oficjalna strona klubu. Były reprezentant Niemiec pracował w klubie ze Olympiastadion już wcześniej, ale teraz obejmie nową funkcję.

Czytaj dalej…

– Cieszymy się, że mamy Arne w naszej drużynie. Jako nasz dyrektor sportowy będzie łącznikiem pomiędzy kierownictwem klubu, a sztabem trenerskim i drużyną, gdzie wniesie swoje doświadczenie jako były zawodnik odnoszący sukcesy oraz swoją wiedzę z różnych kursów, które odbył po zakończeniu kariery – powiedział dyrektor zarządzający klubu Michael Preetz, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Friedrich: Możemy razem osiągnąć duży postęp

Zadowolony z objęcia nowej funkcji jest również sam Friedrich, który w latach 2002-2010 rozegrał 288 spotkań w barwach Herthy.

– Doświadczenie ostatniego sezonu sprawiło, że mogę wnieść swoją wiedzę i know-how, by w ten sposób pomóc klubowi. Zwłaszcza w obecnej strukturze, wspólna praca sprawia wiele radości i mam wrażenie, że możemy razem osiągnąć duży postęp. W każdym razie bardzo czekam na to zadanie – powiedział 41-latek.

Komentarze