Bundesliga 2021/2022 – gdzie oglądać mecze?

Robert Lewandowski
fot. PressFocus Na zdjęciu: Robert Lewandowski

Gdzie oglądać mecze niemieckiej Bundesligi? Bundesliga jest w Polsce bardzo popularna. Wpływ mają na to bardzo udane w ostatnich latach występy nie tylko Roberta Lewandowskiego, ale też Łukasza Piszczka, czy Rafała Gikiewicza. Tymczasem wiadomo, że w sezonie 2021/2022 rozgrywki za naszą zachodnią granicą nie będą dostępne w kraju nad Wisłą w otwartej telewizji, a tylko w streamingu.

  • Od sezonu 2021/2022 mecze Bundesligi w Polsce będzie pokazywać platforma Viaplay
  • Skandynawskie przedsiębiorstwo będzie emitować spotkania z niemieckich boiska przed najbliższe osiem sezonów
  • Mecze Bundesligi można też oglądać (za darmo) na stronach legalnych polskich bukmacherów: Totalbet i STS. Piszemy jak to zrobić.

Gdzie oglądać mecze Bundesligi?

Bundesliga w kampanii 2021/2022 trwać będzie od 13 sierpnia 2021 roku do 14 maja 2022 roku. W Polsce mecze z najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech, emitowane będą na platformie Viaplay, należącej do NENT Group. Szwedzkie przedsiębiorstwo przejęło prawa do pokazywania meczów z ligi niemieckiej. We wcześniejszych latach właścicielem praw było Eleven Sports, które na zasadach sublicencji dzieliło się z nimi Canal+.

W najbliższym czasie na terytorium Polski mecze ligi niemieckiej transmitować będzie tylko telewizja Viaplay. Pierwotnie nadawca ze Skandynawii przekazał komunikat, że kontrakt na pokazywanie spotkań Bundesligi będzie obowiązywał przez cztery lata. Aczkolwiek po pewnym czasie przedstawiciele przedsiębiorstwa ze Szwecji poinformowali o przedłużeniu umowy. W związku z tym przez najbliższe osiem sezonów mecze ligi niemieckiej będą dostępne w Viaplay.

Bundesliga – darmowe streamy w Totalbet

Wykupienie dostępu do platformy Viaplay to jednak nie jedyny sposób na oglądanie meczów Bundesligi w nadchodzącym sezonie. Te również będą dostępne zupełnie za darmo na stronie legalnego polskiego bukmachera Totalbet zakłady bukmacherskie. Jedynym warunkiem jest zalogowanie się oraz posiadanie środków na koncie bukmachera.

Darmowe transmisje udostępniane w Totalbet są dobrej jakości. Transmisja nie jest “rwana”, a okno ze streamem można bez problemu powiększyć. Warto sprawdzić ten sposób na oglądanie Bundesligi w sieci. Totalbet to legalny polski bukmacher dysponujący licencją Ministerstwa Finansów. Korzystanie z jego usług jest bezpieczne, a oferowany stream z Bundesligi całkowicie legalny.

Znani dziennikarze i eksperci

Nowy nadawca poważnie traktuje temat prezentowania spotkań Bundesligi. Redakcję tworzą między innymi tacy dziennikarze jak: Michał Zachodny, Marcin Borzęcki, Mateusz Borek, Rafał Wolski, Tomasz Urban, czy Szymon Ratajczak. Na czele redakcji sportowej Viaplay stoi z kolei Paweł Wilkowicz.

W każdej kolejce kibice niemieckiej piłki będą mogli obejrzeć wszystkie dziewięć spotkań. Tylko i wyłącznie od widza będzie zależało, jaki w danym momencie będzie chciał obejrzeć mecz. Wszystkie będą emitowane na żywo. Ponadto przed spotkaniami z niemieckich boisk będzie specjalne studio przedmeczowe, w którym brać będzie udział między innymi Łukasz Piszczek. Były reprezentant Polski będzie stałym ekspertem platformy streamingowej.

Bundesliga – transmisje za darmo w STS TV

Mecze Bundesligi można również oglądać na stronie STS zakłady bukmacherskie, które za pośrednictwem usług STS TV za darmo udostępnia transmisje z niemieckiej ekstraklasy. Mecze ligi niemieckiej będzie można oglądać za darmo między innymi w STS TV. Co trzeba zrobić, aby mieć możliwość oglądania meczów Bundesligi? Wystarczy zarejestrować konto w STS, a następnie zagrać kupon ze środków z konta depozytowego. Bukmacher nie stawia jednak żadnych wymagań dotyczących minimalnej stawki czy minimalnego kursu.

Czytaj więcej: Kiedy startuje Bundesliga? Inauguracja sezonu 2021/2022

Gdzie oglądać ligę niemiecką?

Ligę niemiecką od tego sezonu można oglądać w platformie Viaplay. Wszystkie mecze Bundesligi będą tam transmitowane przez najbliższych osiem sezonów.

Którzy bukmacherzy transmitują mecze Bundesligi?

Bundesliga transmitowana jest nie tylko w platformie Viaplay. Mecze ligi niemieckiej można obejrzeć u bukmacherów takich jak STS oraz Totalbet, po spełnieniu warunków postawionych przez bukmachera (rejestracja konta oraz zagranie kuponu z konta depozytowego).

Komentarze