Borussia wygrywa w Gelsenkirchen

Bundesliga
Na zdjęciu: Bundesliga

Trzecie kolejne zwycięstwo odnieśli w sobotę piłkarze Borussii M’Gladbach, którzy w wyjazdowym meczu pokonali 2:0 Schalke 04 Gelsenkirchen. Dzięki tej wygranej drużyna Dietera Heckinga awansowała na drugie miejsce w tabeli.

W pierwszej połowie kibice nie obejrzeli ani jednego gola, obie drużyny grały bardzo ostrożnie.

Ważnym momentem drugiej połowy była sytuacja z 59. minuty. Wówczas czerwoną kartką za faul na wychodzącym na czystą pozycję rywalu ukarany został bramkarz Schalke Alexander Nubel. Kilka chwil miejsce między słupkami zajął Ralf Fahrmann, ale gospodarze musieli grać w dziesiątkę.

Borussia liczebną przewagę wykorzystała dopiero w końcówce spotkania. W 85. minucie gości na prowadzenie wyprowadził Christoph Kramer, którzy otrzymał podanie od Thorgana Hazarda i po podbiciu sobie futbolówki, pięknym uderzeniem nie dał szans bramkarzowi.

W doliczonym czasie gry padła druga bramka dla gości. Ponownie w roli asystenta wystąpił Hazard, który prostopadle zagrał do wbiegającego w pole karne Floriana Neuhausa, a ten “podcinką” pokonał bezradnego Fahrmanna.

Schalke 04 Gelsenkirchen – Borussia M’Gladbach 0:2 (0:0)

0:1 Kramer 85′
0:2 Neuhaus 90+1′