Pierwsze zwycięstwo Źrebaków, Arminia bezsilna po przerwie

Lars Stindl
PressFocus Na zdjęciu: Lars Stindl

Borussia Moenchengladbach pokonała u siebie Arminię Bielefeld 3:1. Dublet Larsa Stindla i gol Denisa Zakarii pozwolił Źrebakom zanotować pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Wyrównana pierwsza połowa

Przez znaczną część pierwszej połowy obserwowaliśmy dobrą grę w defensywie, ale w 35. minucie Lars Stindl rozwiązał worek z bramkami. Borussia Moenchengladbach wyprowadziła kontrę, a Stindla odnalazł Luca Netz. Niemiec uderzył z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od Joakima Nilssona i wpadła do siatki. Źrebaki nie nacieszyły się jednak długo z prowadzenia. W czasie doliczonym do pierwszej połowy wyrównać zdołał Masaya Okugawa. Pierwszy strzał Japończyka obronił jeszcze Yann Sommer, ale przy dobitce był już bezsilny.

Dominacja gospodarzy po przerwie

Po zmianie stron, jednak, Borussia Moenchengladbach udowodniła swoją przewagę płynącą z indywidualnej jakości zawodników. Gol na 2:1 był przykładem wykorzystania prostego automatyzmu. Na skrzydle został odnaleziony Patrick Herrmann, a ten dośrodkował idealnie na głowę Stindla. Nie minęły trzy minuty, gdy Źrebaki przypieczętowały swoje zwycięstwo. Denis Zakaria fenomenalnie rozpoczął kontrę na własnej połowie i oddał piłkę Herrmannowi. 30-latek poczekał, aż Szwajcar wbiegnie w pole karne i dośrodkował idealnie, notując drugą tego dnia asystę.

Borussia długo czekała na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, ale gdy już po nie sięgnęła, zrobiła to efektownie. Bardzo dobre spotkanie rozegrali Stindl i Zakaria. Tymczasem zespół z Bielefeldu  na swój pierwszy komplet punktów musi zaczekać co najmniej tydzień. Po czterech kolejkach Bundesligi Arminia ma na koncie trzy oczka.