Jerome Boateng
Jerome Boateng fot. Getty Images

Boateng opuści Bayern. Wybierze Francję czy Anglię?

Według niemieckich mediów Jerome Boateng opuści Bundesligę podczas najbliższego okna transferowego. Według Süddeutsche Zeitung sprawa jest już przesądzona, a kwestią jest tylko kierunek przeprowadzki.

Czytaj dalej…

Boateng ma zastanawiać się głównie nad ligą angielską oraz ligą francuską. Jeśli chodzi o Premier League to zainteresowane jego usługami wyraził Manchester United. Z kolei w kontekście Ligue 1 mówi się przede wszystkim o Paris Saint-Germain.

Boateng dołączył do Bayernu w 2011 roku za kwotę 13,5 miliona euro. W tym sezonie jednak coraz rzadziej miał okazję na występy w wyjściowej jedenastce tej drużyny, co miało go skłonić do zastanowienia się nad poszukaniem innych klubów.

Dodatkowo do Monachium latem dołączy Benjamin Pavard (Stuttgart) oraz Lucasa Hernandeza (Atletico Madryt), co ma być dodatkowym argument dla Boatenga przemawiającym za opuszczeniem niemieckiego giganta.

Przypomnijmy, że Jerome Boateng, który ma aktualnie 30-lat, wyceniany jest na 30 milionów euro. Jego kontrakt z Bayernem ważny jest do czerwca 2021.

Komentarze