Bayern zwleka z rozmowami w sprawie nowej umowy dla Musiali

Bayern Monachium nie złożył jeszcze propozycji nowego kontraktu dla Jamala Musiali. Kwestia przyszłości 20-latka zostanie rozwiązana dopiero latem. Jednocześnie obie strony sygnalizują chęć kontynuowania współpracy.

Jamal Musiala
fot. PressFocus Na zdjęciu: Jamal Musiala
  • Jamal Musiala stał się liderem ofensywy Bayernu Monachium
  • Władze klubu nie spieszą się z przedstawieniem mu oferty nowego kontraktu
  • Dojdzie do tego dopiero po zakończeniu obecnego sezonu

Musiala poczeka na nową umowę

Nie ulega wątpliwościom, że Jamal Musiala jest talentem na ogromną skalę. Młodziutki pomocnik stał się w tym sezonie liderem ofensywy Bayernu Monachium, a jego usługami interesują się wszystkie czołowe europejskie kluby. Sam zawodnik nie zamierza jednak rozważać jakiejkolwiek przeprowadzki i skupia się na jak najlepszej grze dla mistrza Niemiec.

Władze Bayernu również nie tracą pewności, że jest to współpraca na długie lata. Obecnie kontrakt Musiali obowiązuje do połowy 2026 roku, a rozmów w sprawie jego przedłużenia brak. Bawarczycy zamierzają zająć się tym dopiero po zakończeniu trwającego sezonu.

W tej chwili 20-latek cieszy się zarobkami na poziomie około ośmiu milionów euro za sezon. W przypadku podpisania nowej umowy, stałby się jednym z najlepiej opłacanych graczy w zespole.

Statystyki Musiali w tym sezonie są imponujące. W 34 meczach we wszystkich rozgrywkach zgromadził łącznie 15 bramek i 12 asyst.

Zobacz również:

Cel transferowy gigantów Premier League wyceniony
Illan Meslier

Leeds wysoko ceni utalentowanego bramkarza Latem kilka czołowych angielskich klubów będzie poszukiwać wzmocnień między słupkami. Transfer nowego bramkarza rozważają Manchester United, Chelsea oraz Tottenham. W najtrudniejszym położeniu znajdują się Koguty, bowiem Hugo Lloris nie prezentuje już najwyższego poziomu, dlatego konieczne jest ściągnięcie nowego numeru jeden. Na liście życzeń gigantów od dawna znajduje się Illan Meslier.

Czytaj dalej…

Komentarze