Joshua Kimmich
Joshua Kimmich PressFocus

Bayern uczy się na błędach, ustalił priorytety

Bayern Monachium chce za wszelką cenę uniknąć powtórzenia sytuacji, w której czołowi piłkarze odchodzą z klubu na zasadzie wolnego transferu. W związku z tym dyrektor sportowy klubu Hasan Salihamidzić już teraz rozpoczął pracę nad przedłużeniem kontraktu z trzema ważnymi zawodnikami zespołu – Joshuą Kimmichem, Leonem Goretzką i Kingsley’em Comanem.

Po zakończeniu obecnego sezonu z klubu za darmo odejdzie David Alaba, któremu z końcem czerwca wygasa obecna umowa. Mimo starań ze strony Bayernu Monachium nie udało się osiągnąć porozumienia w sprawie jej przedłużenia. Na początku tego tygodnia reprezentant Austrii oficjalnie potwierdził, że po 13 latach odchodzi z monachijskiego giganta.

Latem przyszłego roku wygasa umowa Leona Goretzki, który jest ważnym zawodnikiem w talii Hansiego Flicka. Jak informuje Sport Bild w jego przypadku doszło już do wstępnych rozmów na temat przedłużenia umowy i wszystko wskazuje na to, że osiągnięcie porozumienia nie będzie problemem. Obie strony są zdecydowane na dłuższą współpracą, a do kolejnych rozmów ma dojść w maju.

Inaczej wygląda sytuacja Joshuy Kimmicha i Kinglsey’a Comana. Reprezentant Niemiec przed podjęciem decyzji chce spotkać się z władzami klubu i uzyskać od nich informację na temat projektu sportowego. Do pierwszych rozmów już doszło. Obecna umowa piłkarza obowiązuje do czerwca 2023 roku,

Najtrudniejsze może być osiągnięcie porozumienia z Francuzem, którego kontrakt także wygasa w 2023 roku. Sam Coman milczy w kwestii swoich planów na przyszłość, ale nie jest tajemnicą, że jego pozyskaniem zainteresowany jest Manchester United. Według Sport Bild angielski klub miał zasygnalizować reprezentantom piłkarza, że ten na Old Trafford mógłby liczyć na wynagrodzenie w wysokości ośmiu milionów euro netto rocznie.

Komentarze