Thiago Alcantara
Thiago Alcantara fot. Elena Rusko / Sputnik/ Hepta / Sport Pictures

Thiago Alcantara zwolni miejsce Havertzowi w Bayernie?

W ostatnich dniach światło dzienne ujrzała wiadomość, że Thiago Alcantara może rozstać się z Bayernem Monachium na rzecz przeprowadzki do Liverpoolu FC. Wygląda na to, że klub z Bawarii chce sprzedać Hiszpana, aby w jego miejsce pozyskać Kaia Havertza z Bayeru Leverkusen, sugeruje Kicker.

Czytaj dalej…

Przypomnijmy, że Thiago Alcantara trafił do Bayernu w 2013 roku z FC Barcelony. Jeszcze trzy miesiące temu wszystko wskazywało na to, że 29-latek podpisze nową umowę z przedstawicielami Bundesligi. W każdym razie zawodnik wciąż nie złożył swojego podpisu pod nowym kontraktem.

Obecna umowa piłkarza z monachijską ekipą obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Tym samym, jeśli Bayern nie chce stracić na zawodniku, to jeśli ten nie podpisze nowej umowy z klubem, zostanie najpewniej wystawiony na listę transferową przez władze mistrzów Niemiec.

Duże oczekiwania za byłego zawodnika Barcy

Spekuluje się, że Bayern oczekuje za Thiago Alcantarę mniej więcej 60-80 milionów euro. Gdyby za takie pieniądze udało się monachijczykom sprzedać Hiszpana, to wówczas Bayern miałby solidny fundament do tego, aby spróbować pozyskać niemiecki diament w postaci Havertza, którego szefowie klubu z Bawarii wciąż mają na swoim celowniku.

Komentarze