Jasne stanowisko Rummenigge ws. Flicka

Hansi Flick
Hansi Flick fot. PressFocus

Hansi Flick to kandydat numer jeden do zastąpienia Joachima Loewa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Niemiec. Ostatnio w niemieckich mediach pojawiły się głosy, że na temat przyszłości aktualnego opiekuna Bayernu Monachium rozmawiali szef Bawarczyków Harl-Hainz Rummenigge i prezes Niemieckiej Federacji Piłkarskiej Fritz Keller.

Bayern nie bierze pod uwagę rozstania z trenerem

Hansi Flick ma kontrakt ważny z monachijczykami do 2023 roku. Tymczasem po rozmowie ze sternikiem niemieckiej centrali swoje stanowisko na temat trenera Bayernu wyraził przedstawiciel monachijskiego klubu.

Aktualni mistrzowie Niemiec mają jasny plan, chcąc nadal współpracować z Hansiego Flicka.

– Byliśmy szaleni, gdybyśmy teraz podjęli decyzję o rozstaniu z trenerem – mówił Rummenigge cytowany przez Die Welt.

Wkrótce nowa era w reprezentacji Niemiec

Karl-Hainz Rummenigge nie ukrywa zatem, że Bayern cały czas wiąże przyszłość zespołu z trenerem Flickiem. Niemiec zastąpił Niko Kovaca. Pierwotnie miał być trenerem tymczasowym, ale sprawdził się w roli pierwszego szkoleniowca. – Zespół, na którego czele stoi Hansi Flick, zdobył w ciągu ostatnich kilku miesięcy sześć tytułów i osiągnął coś historycznego – powiedział prezydent Bayernu.

W przeciwieństwie do trenera Liverpoolu Juergena Kloppa, Flick nie powiedział jak dotąd wyraźnego nie w związku z objęciem sterów nad reprezentacją narodową. – Nie myślę o rzeczach, które dzieją się wokół. Skupiam się na tym, aby pracować jak najlepiej w Bayernie. Ni zaprzątam sobie głowy spekulacjami, które mnie dotyczą – mówił trener Bawarczyków w jednej ze swoich wypowiedzi.

Komentarze