Baraż o Bundesligę: niespodzianka w Kolonii

Piłkarze Holstein Kiel
Piłkarze Holstein Kiel PressFocus

Holstein Kiel jest o krok od awansu do pierwszej Bundesligi. W rozegranym w środę pierwszym meczu barażowym drużyna z Kilonii skromnie 1:0 pokonała na wyjeździe FC Koeln. Tym samym do rewanżowego spotkania na własnym stadionie przystąpi z zaliczką.

Holstein Kiel krok od awansu

Holstein Kiel rywalizację w sezonie 2020/21 na zapleczy Bundesligi zakończyło na trzecim miejscu w tabeli, bezpośredni awans wypuszczając z rąk w ostatniej kolejce. W dwóch ostatnich kolejkach zespół z Kilonii doznał dwóch porażek i musiał ustąpić miejsca Greuther Furth. W efekcie pozostała mu jedynie walka o awans w barażowych pojedynkach z FC Koeln.

O losach pierwszego spotkania, który rozgrywany był na RheinEnergieStadion, zadecydowała sytuacja z 59. minuty. Wówczas goście wyszli na prowadzenie po trafieniu Simona Lorenza, który wykorzystał dogranie Lee Jae-Sunga. Prowadzenie, którego nie oddali już do ostatniego gwizdka.

Rewanżowe spotkanie, które ostatecznie zadecyduje o tym, która drużyna w przyszłym sezonie będzie występować w najwyższej klasie rozgrywkowej, odbędzie się 29 maja o godzinie 18:00. W roli faworyta do rywalizacji przystąpią gospodarze, którzy będą bronić skromnej zaliczki z pierwszego pojedynku.

Komentarze