Alphonso Davies pracuje na nową umowę z Bayernem

Bayern Monachium rozpoczyna prace nad nowym kontraktem dla Alphonso Daviesa. Nie powinno być w tej kwestii komplikacji, bowiem obie strony są nastawione na kontynuowanie współpracy.

Alphonso Davies
fot. PressFocus Na zdjęciu: Alphonso Davies
  • Bayern Monachium chce zabezpieczyć przyszłość Alphonso Daviesa
  • Obecna umowa Kanadyjczyka obowiązuje do połowy 2025 roku
  • Obie strony są otwarte na kontynuowanie współpracy

Przyszłość Kanadyjczyka wkrótce się wyjaśni

Bayern Monachium rozpoczyna prace nad przedłużeniem umów z zawodnikami, których sytuacja powoli robi się nieoczywista. Kilka dni temu udało się wreszcie sfinalizować negocjacje z Erikiem Maxime Choupo-Motingiem, a niebawem podobnie powinna rozwinąć się sprawa z nowym kontraktem Lucasa Hernandeza.

W dłuższej perspektywie Bawarczycy chcą także zabezpieczyć przyszłość Alphonso Daviesa, który od 2019 roku panuje na lewej stronie defensywy. Jego obecna umowa obowiązuje do połowy 2025 roku, zatem akurat w jego przypadku władze klubu nie zamierzają się spieszyć.

W kwestii 22-latka nie powinno być żadnych wątpliwości. Obie strony są nastawione na kontynuowanie współpracy, więc włodarze Bayernu mogą spać spokojnie.

Pomimo młodego wieku Davies, uzbierał już w barwach Bawarczyków aż 144 występów. Jego dorobek wynosi natomiast siedem trafień i dwadzieścia pięć asyst.

Zobacz również:

Fernandez zadomowił się w Londynie. “Czuję się jak w domu”
Enzo Fernandez

Fernandez szczęśliwy w Chelsea W ostatni dzień zimowego okienka wreszcie końca dobiegła saga związana z transferem Enzo Fernandeza. Chelsea finalnie doszła do porozumienia z Benficą i kupiła perspektywicznego zawodnika za 120 milionów euro. Fernandez od pierwszych dni w nowym klubie udowadnia, że drzemie w nim ogromny potencjał. We wtorek rozegrał kolejne dobre spotkanie, a The

Czytaj dalej…

Komentarze