Bayern nie kontaktował się ws. transferu Pulisicia

Christian Pulisic
Christian Pulisic fot. PressFocus

Christian Pulisic według ostatnich doniesień mediów znalazł się na celowniku Bayernu Monachium. Amerykanin w trakcie trwającej kampanii nie jest kluczową postacią w szeregach Chelsea, co pozwala przypuszczać, że latem zmieni klub. Tymczasem Bild przekonuje, że Bawarczycy nie myślą o pozyskaniu zawodnika z londyńskiej ekipy.

Nie ma tematu Bayernu

Christian Pulisic zdaniem najnowszych doniesień dziennikarzy nie nawiązał żadnego kontraktu z Bayernem w sprawie transferu latem tego. 22-latek w tym sezonie zaliczył zaledwie jedno trafienie i jedną asystę w 15 meczach w Premier League. Taki bilans na pewno nie broni piłkarza.

Pulisic dołączył do ekipy ze Stamford Bridge w 2019 roku z Borussii Dortmund. Z transferem reprezentanta Stanów Zjednoczonych wiązano duże nadzieje. Ostatecznie jednak były zawodnik BVB legitymuje się bilansem 56 występów w drużynie z Londynu, w których strzelił 13 goli, a także zaliczył 11 asyst.

Aktualnie w Chelsea jest niezwykła konkurencja w walce o miejsce w wyjściowym składzie. Tym samym los piłkarza wydawał się niepewny. Niemniej Christian Falk z niemieckiego Bildu wykluczył temat ewentualnego kontraktu przedstawicieli Bayernu Monachium z piłkarzem ws. transferu.

Tuchel wciąż wierzy w Pulisicia

Menedżer The Blues dał ostatnio do zrozumienia, że wciąż ma duże nadzieje względem Pulisicia. Niemiec przekonywał jednocześnie, że tylko od piłkarza zależy, czy odniesienie sukces w klubie.

– Chelsea kupiła Christiana nie bez powodu. To piłkarza z dużymi umiejętnościami i niezwykłym potencjałem. Naszym zadaniem jest wydobyć z niego wszystko, co najlepsze – przekonywał Tuchel.

– Pulisic musi być wciąż pozytywnie nastawiony, trzymając głowę w górze. To zawodnik, mogący mieć wpływ na losy każdego spotkania, gdy wchodzi na boisko z ławki – dodał opiekun Chelsea.

Pulisic ma kontrakt ważny ze stołecznym klubem do końca czerwca 2024 roku. Rynkowa wartość piłkarza wynosi 60 milionów euro.

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 28. lutego 2021 17:26.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze