Moise Kean znalazł się na celowniku Manchesteru United
Manchester United ma zamiar w nowej kampanii powalczyć o powrót do Ligi Mistrzów. Jednocześnie ekipa Rubena Amorima zamierza za wszelką cenę zmazać plamę po nieudanym sezonie 2024/2025. W tym celu władze klubu pracują nad poprawą jakości ofensywy angielskiej ekipy. Konkretne wieści przekazało „Corriere dello Sport”.
Włoski dziennik sportowy przekazał, że Man Utd ma plan, aby pozyskać Moise Keana z Fiorentiny. Klub z Premier League ma czas do 15 lipca tego roku, aby skorzystać z klauzuli odstępnego za zawodnika w kwocie 52 milionów euro.
Man Utd jak na razie monitoruje sytuację, pozostając czujnym w sprawie zawodnika. Jasne jest, że władze klubu nie są zadowolone z postawy napastników z poprzedniej kampanii. Tym samym możliwa jest przebudowa siły ofensywnej.
Kean mógłby pasować do nowego rozdania w klubie z Old Trafford. Aczkolwiek na razie żadna oferta Man Utd nie została złożona. Jak na razie propozycję ws. piłkarza złożył Al-Qadisiyah FC. Saudyjczycy mieli zapewnić klubowi z ligi włoskiej, że są gotowi zapłacić klauzulę odstępnego i nawet już podjęli rozmowy z agentem Keana.
Zawodnik może liczyć na wysoką pensję w ekipie z Arabii Saudyjskiej. Reprezentant Włoch mógłby liczyć na zarobki na poziomie 15 milionów euro. Kean i jego pełnomocnicy oczekują z kolei 20 milionów euro.
Włoski napastnik rozegrał w ostatnim sezonie 44 mecze. Strzelił w nich 25 goli i zaliczył też trzy asysty.
Czytaj także: Klopp podziela opinię Pereza z Realu. Mocne słowa o transferze Wirtza