Championship: Leeds liderem, gol i asysta Wszołka

dodał: sobmar  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  15.12.2018 20:54

Paweł Wszołek  |  fot. ASInfo

Leeds United zostało nowym liderem The Championship, po tym jak wygrało na wyjeździe z Bolton Wanderers 1:0. Cały mecz w barwach Pawii rozegrał Mateusz Klich, a pełne 90 minut w ekipie gospodarzy zaliczył Paweł Olkowski.

Leeds wykorzystało potknięcie Norwich, które zremisowało w Bristolu 2:2 i ma punkt przewagi nad Kanarkami.

Na trzecie miejsce wróciło West Browmich Albion, które pokonało Sheffield United 2:1 i zepchnęło rywali na czwartą pozycję.

Szóste z kolei jest Middlesbrough, które przegrało 1:2 z Queens Park Rangers. Bramkę i asystę dla The Hoops zanotował Paweł Wszołek (90 minut gry).

Asystę do swojego dorobku dopisał także Kamil Grosicki, a jego Hull City pokonało 2:0 Brentford i awansowało na 17. pozycję.

Drugie zwycięstwo w sezonie odniosło Ipswich Town (Bartosz Białkowski na ławce), które pokonało 1:0 Wigan Athletic, ale nadal jest ostatnie.