Świetne Czerwone Diabły, West Ham górą w derbach

dodał: Adam Buciński  |  źródło: Anglia.goal.pl  |  08.12.2018 17:53

Romelu Lukaku  |  fot. Vladimir Astapkovich / Sputnik/ Hepta / Sport

Jak odebrać najlepszy bonus od bukmachera?
Sobotnie popołudnie przyniosło nam dwa bardzo ciekawe spotkań, w których trzy punkty zgarnęły ekipy Manchesteru United oraz West Hamu. W obu przypadkach gospodarze okazali się bowiem zespołami lepszymi od swoich adwersarzy, a na szczególną pochwałę zasłużyły Czerwone Diabły, którym udało się zdobyć aż cztery gole.

West Ham rządzi w Londynie

W sobotnie popołudnie mieliśmy kilka ciekawych spotkań rozgrywanych na angielskich boiskach, zaś jednym z najciekawszych starć był mecz w Londynie, gdzie w derbowe szranki stanęły naprzeciwko siebie kipy West Hamu i Crystal Palace. Starcie zaczęło się zdecydowanie lepiej dla gości, którzy już w 6. minucie spotkania wyszli na prowadzenie za sprawą Jamesa McArthura.

Jednobramkowe prowadzenie ekipy przyjezdnej utrzymało się aż do drugiej części gry. Wtedy to do ataku ruszyli gospodarze, którzy w krótkim czasie odmienili losy tego spotkania o 180 stopni, strzelając trzy gole z rzędu. Serię w 48. minucie rozpoczął Robert Snodgrass, zaś pięknym uderzeniem zakończył ją Felipe Anderson. Gościom udało się jeszcze podgrzać atmosferę, bowiem wynik na 3:2 poprawił Jeffery Schlupp, ale było to jednak zbyt mało aby pokonać gospodarzy. Trzy punkty lądują więc na koncie Młotów.

Świetny mecz Czerwonych Diabłów

Drugi mecz rozgrywany było z kolei na Old Trafford, gdzie Manchester United mierzył się z londyńską ekipą Fulham. Tu na pierwszego gola też nie musieliśmy czekać zbyt długo, gdyż już w 13. minucie Czerwone Diabły mogły cieszyć się z przepięknego trafienia autorstwa Ashleya Younga, który przy zdobyciu tej bramki popisał się rewelacyjnymi umiejętnościami indywidualnymi, a także perfekcyjnym wykończeniem.

Na szczęście dla widowiska, gospodarze nie zadowolili się jednobramkowym prowadzeniem i zadali kolejne dwa ciosy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Juan Manuel Mata, a następnie, tuż przed przerwą, swojego gola zdobył Romelu Lukaku. Trzy bramki w ciągu jednej połowy sprawiły, że fani Manchesteru United mogli z uśmiechem na twarzy oczekiwać zmiany stron.

Po ponownym gwizdku sędziego trochę więcej pokazali nam goście, którym udało się nawet w 67. minucie zdobyć gola kontaktowego. Rzut karny wykorzystał Aboubakar Kamara. Było to jednak za mało, aby powalczyć o punkty, zwłaszcza, że kilkadziesiąt sekund później jeden z zawodników gości został ukarany drugą żółtą kartką, przez co goście musieli kończyć ten mecz w dziesiątkę. Wykorzystali to zresztą gospodarze, którzy w 83. minucie zdobyli jeszcze czwartego gola, a ostatnim szczęściarzem okazał się Marcus Rashford.