Znicz pozbawił wicelidera mocnych punktów, świetne otwarcie gospodarzy [WIDEO]

Znicz Pruszków pokonał Odrę Opole (1:0) w spotkaniu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi. O rezultacie zdecydował gol strzelony już w drugiej minucie.

Mariusz Misiura
  • Znicz Pruszków wygrał drugie z rzędu spotkanie w niedzielę
  • Drużyna Mariusza Misiury pokonała u siebie Odrą Opole
  • Jedynego gola w spotkaniu strzelił Wiktor Nowak

Znicz lepszy od Odry

Znicz Pruszków i Odra Opole to były nieliczne drużyny, mające okazję zagrać w ramach 17. kolejki Fortuna 1 Ligi. W roli faworyta do niedzielnego starcia podchodzili goście. Niemniej gospodarze mieli zamiar pokrzyżować plany wicelidera rozgrywek.

Na gola nie trzeba było długo czekać. Już w drugiej minucie świetną akcją wyróżnił się na boku boiska Paweł Moskwik. Dośrodkował piłkę w pole karne, tam pojedynek powietrzny z rywalami wygrał Wiktor Nowak i strzałem głową skierował piłkę do siatki. Znicz w świetnym stylu wszedł w mecz.

W drugiej połowie żadnej z drużyn nie udało się zmienić rezultatu boiskowej rywalizacji. Tak naprawdę nie było nawet ku temu żadnych przesłanek, bo w drugiej połowie po prostu zabrakło celnych strzałów.

Finalnie ekipa z Pruszkowa wygrała szóste spotkanie w sezonie. Z kolei piąty raz z placu gry na tarczy schodziła Odra Opole. W następnej kolejce Znicz zmierzy się na wyjeździe z Resovią. Opolanie zmierzą się natomiast w Bełchatowie ze Stalą Rzeszów.