Ruch zakończył obóz w Rybniku-Kamieniu, Szczepan znów trafił

Piłkarze Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów zremisował na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu z Hutnikiem Kraków (1:1). Kolejnego gola dla Niebieskich w trakcie przerwy w rozgrywkach strzelił Daniel Szczepan.

• Ruch Chorzów zremisował w kolejnym sparingu w trakcie zimowej przerwy w rozgrywkach
  • w sobotę Niebiescy nie dali rady pokonać Hutnika Kraków
  • Daniel Szczepan zdobył drugą bramkę w zimowych sparingach

Ruch na remis z Hutnikiem

Ruch Chorzów w trakcie obozu przygotowawczego do drugiej części sezonu w Fortuna 1 Lidze przygotowywał się w Rybniku-Kamieniu. Niebiescy w trakcie zgrupowania rozegrali cztery sparingi, a ostatni z nich w sobotę przeciwko Hutnikowi Kraków. Ekipa Jarosława Skrobacza w tej kampanii liczy się w grze o awans do elity. Z kolei team Bartłomiej Bobla broni się przed spadkiem z eWinner 2 Ligi.

Przed potyczką z Hutnikiem na koncie chorzowian były dwa remisy kolejno ze SKRĄ Częstochowa (0:0) i Odrą Wodzisław (1:1). Na zwycięskie tory Ruch wrócił z kolei w konfrontacji z Pniówkiem Pawłowice (2:0). Jednocześnie do sobotniej batalii chorzowianie podeszli w dobrych nastrojach, licząc na kolejny triumf.

Godne uwagi jest to, że w bramce chorzowskiej drużyny wystąpił Jakub Osobiński. W pierwszej odsłonie nie miał jednak zbyt dużo pracy. Po stronie Niebieskich okazję do wpisania się na listę strzelców mieli natomiast w 13. minucie Filip Nawrocki i Tomasz Foszmańczyk w 32. minucie. Po żadnej z prób nie padł jednak gol. Do przerwy było 0:0.

W drugiej połowie w bramce chorzowian pojawił się Gabriel Bielecki i niestety dla kibiców Ruchu został zmuszony do kapitulacji w 61. minucie po trafieniu Patryka Kielisia. Pomocnik Hutnika błyskawicznie odpowiedział na gola Daniela Szczepana, który 120 sekund wcześniej wpisał się na listę strzelców. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1.

Próba generalną dla 14-krotnych mistrzów Polski przed wznowieniem rozgrywek ligowych będzie starcie z GKS-em Jastrzębie. Najbliższy rywal Ruchu zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli eWinner 2 Ligi. Spotkanie odbędzie się w Chorzowie.

Ruch Chorzów – Hutnik Kraków 1:1 (0:0)
1:0 Szczepan 59′
1:1 Kieliś 61′