Ruch Chorzów może być bliżej spełnienia marzeń. “Ważne spotkanie”

Ruch Chorzów może wkrótce doczekać się konkretnych komunikatów w sprawie budowy nowego stadionu. Prezydent Andrzej Kotala poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych, że w środę odbędzie się ważne spotkanie z ministrem sportu i turystyki Kamilem Bortniczukiem. Ma wziąć w nim udziałem także sternik Niebieskich – Seweryn Siemianowski.

Kibice Ruchu Chorzów
Obserwuj nas w
fot. PressFocus Na zdjęciu: Kibice Ruchu Chorzów
  • Ruch Chorzów jest cały czas w trakcie odbudowy
  • Niebiescy pod względem sportowym imponują, będąc blisko awansu do Ekstraklasy
  • Niewykluczone, że chorzowska ekipa wkrótce doczeka się także stadionu na miarę gry w elicie

Ruch Chorzów przed spotkaniem na szczycie

Ruch Chorzów w tabeli fortuna 1 Ligi plasuje się aktualnie na drugiej pozycji, mając dwa punkty przewagi nad Wisłą Kraków. Do końca sezonu Niebiescy mają do rozegrania trzy spotkania ligowe.

Tymczasem prezydent Chorzowa Andrzej Kotala poinformował na Twitterze, że w środę weźmie udział w spotkaniu z udziałem ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka oraz prezesa Ruchu Seweryna Siemianowskiego. Tematem będzie rządowe wsparcie dla budowy nowej areny przy Cichej 6.

Już wcześniej premier Mateusz Morawiecki zadeklarował wsparcie finansowe związane z budową nowego stadionu dla Ruchu w wysokości 100 milionów złotych. Ponadto rządowe wsparcie ma obejmować także przygotowanie terenu pod inwestycje związaną z powstanie nowej areny dla 14-krotnego mistrza Polski.

Najbliższe dni powinny dużo wyjaśnić w kontekście harmonogramu prac i startu budowy. 18 maja odbędzie się Posiedzenie Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta Chorzów. Z kolei w przyszłym tygodniu odbędzie się sesja rady miasta Chorzowa, na której najpewniej tematem głównym będzie budowa nowego stadionu dla Niebieskich.

Czytaj więcej: Arka nie znalazła sposobu na Ruch [WIDEO]

Komentarze