Arka nie znalazła sposobu na Ruch [WIDEO]

Ruch Chorzów wrócił na zwycięski szlak w meczu 31. kolejki Fortuna 1 Ligi. Niebiescy pokonali na wyjeździe Arkę Gdynia (2:1), wracając jednocześnie na pozycję wicelidera rozgrywek.

Daniel Szczepan
  • Ruch Chorzów wygrał w sobotniim starciu ligowym drugie z rzędu mecz w roli gościa
  • Niebieskim zwycięstwo zapewnili swoimi golami Tomasz Wójtowicz i Daniel Szczepan
  • Arka Gdynia doznała 11. porażki w kampanii i jej szanse na baraże mocno zmalały

Ruch wrócił na zwycięski szlak

Ruch Chorzów przystępował do sobotniej potyczki z jasnym celem, aby zrehabilitować się za przegrane starcie z Resovią (1:3). Arka Gdynia liczyła natomiast na zakończenie złej serii w roli gospodarza. Tym samym szlagier na zapleczu PKO Ekstraklasy zapowiadał się bardzo ciekawie.

Niebiescy wynik meczu otworzyli w siódmej minucie, gdy po ładnie rozegranym ataku na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Tomasz Wójtowicz. Tym samym Ruch szybko wykonał krok w kierunku cennej piętnastej wygranej.

Tymczasem jeszcze jeden cios chorzowianie zadali tuż przed przerwą. W roli głównej wystąpił Daniel Szczepan. Niebiescy wzorowo wykończyli kontrę, po której napastnikowi Ruchu pozostało tak naprawdę tylko dostawić nogę do piłki zagranej przez Kacpra Michalskiego.

Po zmianie stron gdynianie szukali kontaktu z rywalami, ale bez efektu. Chorzowianie skoncentrowali się natomiast na kontrolowaniu boiskowych wydarzeń. Do końca zawodów wynik już się nie zmienił i trzy oczka zainkasował 14-krotny mistrz Polski.

Ruch w następnej kolejce w roli gospodarza zmierzy się w Gliwicach z Odra Opole w Derbach Ziemii Górnośląskiej. Z kolei Arka na wyjeździe zmierzy się z Chojniczanką Chojnice.