Derbowe przełamanie Ruchu. Cenna nagroda za zwycięstwo

Ruch Chorzów - GKS Katowice
PressFocus Na zdjęciu: Ruch Chorzów - GKS Katowice

Ruch Chorzów pokonał 1:0 GKS Katowice w Fortuna 1. Liga. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo od 2 października.

• GKS Katowice przegrał w lidze po raz pierwszy od końcówki sierpnia
  • Lepszy w sobotnim meczu okazał się Ruch (1:0)
  • Chorzowianie zrównali się punktami z pierwszą w tabeli Puszczą Niepołomice

Ruch rozstrzygnął derby jednym golem

W 16. kolejce Fortuna 1. Liga zaplanowano śląskie derby, czyli starcie Ruch ChorzówGKS Katowice. Spotkanie to miało być atrakcyjne nie tylko dla miejscowych kibiców, ale również neutralnych fanów futbolu. Zespoły te zajmowały bowiem odpowiednio czwarte i szóste miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Obie drużyny oddały po pięć strzałów. Martwić mogło jednak to, że w statystykach zapisano po zaledwie jednej próbie w światło bramki. Ruch swoją szansę miał, gdy Daniel Szczepan z bliskiej odległości nie zdołał pokonać bramkarz. Nie uczynił tego również GKS i do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron częściej przy piłce oglądaliśmy już nie katowiczan, a chorzowian. Ci prezentowali się lepiej, niż GKS, co potwierdzili 20 minut przed końcem podstawowego czasu gry. Wówczas piłkarz Ruchu dośrodkował w pole karne, skąd futbolówkę wybił zawodnik GKS-u. Chwilę później bramkarz gości obronił strzał w wykonaniu gracza beniaminka Fortuna 1. Liga. Golkiper katowiczan skapitulował jednak przy dobitce. Z bramki cieszył się Artur Pląskowski.

GKS po stracie gola rzecz jasna ruszył do zmasowanego ataku. Katowiczanie pragnęli uniknąć derbowej porażki, lecz misja ta zakończyła się niepowodzeniem. Ruch zwyciężył po raz pierwszy od 2 października. Dzięki temu beniaminek Fortuna 1. Liga zrównał się punktami z liderującą w tabeli Puszczą Niepołomice.