Kapitan Wisły Kraków kontuzjowany

Igor Łasicki
fot. PressFocus Na zdjęciu: Igor Łasicki

Wisła Kraków poinformowała o wynikach badań Igora Łasickiego. U defensora “Białej Gwiazdy” zdiagnozowano naderwanie mięśnia uda, odniesione w trakcie piątkowej rywalizacji z Ruchem Chorzów.

  • Wisła Kraków zremisowała w piątek z Ruchem Chorzów 1-1
  • W trakcie meczu na ból narzekał Igor Łasicki
  • Przeprowadzone badania wykazały naderwanie mięśnia uda. Nie wiemy, jak długo potrwa absencja defensora “Białej Gwiazdy”

Szpital Wisły Kraków w defensywie

W obozie Wisły Kraków w ostatnich tygodniach brakuje dobrych informacji. Jeszcze do niedawna podopieczni trenera Jerzego Brzęczka zasiadali na fotelu lidera pierwszoligowej tabeli, a obecnie zajmują w niej zaledwie szóste miejsce. W piątek “Biała Gwiazda” podejmowała na własnym stadionie Ruch Chorzów w hicie 11. kolejki rozgrywek 1. Ligi.

Spotkanie zakończyło się remisem 1-1, choć dla Wisły Kraków najgorsze wiadomości przyszły w sobotę. Jeszcze w trakcie pierwszej części spotkania na ból narzekał Igor Łasicki. Pomimo sporego dyskomfortu dograł je do samego końca.

W obawie o zdrowie kapitana przeprowadzone zostały badania, które wykazały naderwanie mięśnia uda. Defensor został poddany rehabilitacji, a w najbliższym czasie przejdzie treningi indywidualne z mniejszym obciążeniem. Nie wiemy, jak długo potrwa jego absencja. Na korzyść Wisły Kraków działa fakt, że teraz czeka nas przerwa reprezentacyjna.

To kolejna zła wiadomość, jeśli chodzi o sytuację kadrową “Białej Gwiazdy”. Niedawno z gry wypadł Joseph Colley, który na początku sezonu tworzył z Łasickim duet stoperów. Kontuzja drugiego obrońcy sprawia, że w defensywie drużyny Brzęczka może dojść do sporych przetasowań. Aktualnie zdrowi są jedynie dwaj gracze – ściągnięty tuż przed końcem okienka Boris Moltenis oraz 18-letni Kacper Skrobański.

Zobacz również: Kosta Runjaic podsumował występy Legii: jesteśmy zadowolenia z 20 punktów

Komentarze