Podbeskidzie niezwykle brutalne, Chrobry skompromitowany [WIDEO]

Podbeskidzie Bielsko-Biała zaprezentowało się ze świetnej strony w spotkaniu 23. kolejki Fortuna Ligi z Chrobrym Głogów. Górale zapewnili mnóstwo radości swoim kibicom, odnosząc bardzo wysokie zwycięstwo (6:0).

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Chrobry Głogów
  • Podbeskidzie Bielsko-Biała popisało się kosmiczną skutecznością
  • Górale oddali dziewięć celnych strzałów, po których zdobyli sześć bramek
  • Chrobry Głogłów poniósł dziewiątą porażkę w sezonie

Podbeskidzie z okazałym zwycięstwem

Podbeskidzie Bielsko-Biała podchodziło do piątkowej potyczki, chcąc za wszelką cenę zmazać plamę za porażkę w Bełchatowie ze SKRĄ Częstochowa (0:1). Jednocześnie Górale chcieli włączyć się do gry o miejsce w barażach. Chrobry Głogów chciał natomiast wrócić na zwycięskie tory po dwóch z rzędu porażkach.

Od pierwszych fragmentów rywalizacji zespołem prezentującym się lepiej byli podopieczni Dariusza Żurawia. Nie tylko stwarzali sobie sytuacje strzeleckie, ale też prezentowali bardzo dojrzałą grę. Wynik meczu został natomiast otwarty w 24. minucie. Gola strzelił Joan Roman. Hiszpan rozwiązał worek z bramkami, jak się później okazało.

Jeszcze przed przerwą Podbeskidzie zdołało podwyższyć swoje prowadzenie po trafieniach Marcela Misztala i Kamila Bilińskiego. Pierwszy oddał strzał z mniej więcej 25 metrów w 32. minucie. Z kolei najskuteczniejszy napastnik Górali swojego 14. gola strzelił w 41. minucie, oddając techniczny strzał z prawej nogi.

W drugiej części spotkania kolejne dwie bramki zdobył Joan Roman. Hiszpański pomocnik kierował piłkę do siatki w 58. oraz 65. minucie. Wynik rywalizacji na 6:0 ustalił natomiast Ezequiel Bonifacio. Tym samym Górali odnieśli bardzo efektowne zwycięstwo.

Bielszczanie w ostatnim spotkaniu przed reprezentacyjną przerwą zagrają za tydzień na wyjeździe z Puszczą Niepołomice. Drużyna Marka Gołębiewskiego zmierzy się z kolei u siebie z Zagłębiem Sosnowiec, chcąc przerwać serię kolejnych porażek.