Puchar Narodów Afryki 2019
Puchar Narodów Afryki 2019

PNA 2019: Algieria vs Gwinea. Zapowiedź, typy, kursy

Po zakończeniu fazy grupowej, status jednego z głównych faworytów do zwycięstwa w Pucharze Narodów Afryki 2019 uzyskała reprezentacja Algierii, która jako jedna z trzech ekip, uzbierała w grupie komplet punktów. Fazę pucharową, Lisy Pustyni rozpoczną od konfrontacji z Gwineą, która awans do 1/8 finału wywalczyła zajmując dopiero trzecią lokatę w swojej grupie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą bukmacherów na te spotkanie – znajdziecie ją w naszej zapowiedzi, podobnie jak typy i przewidywania naszej redakcji.

Czytaj dalej…

Algieria – Gwinea, ostatnie wyniki

Jak już wspomnieliśmy we wstępie tej zapowiedzi, Algierczycy zdobyli w trzech grupowych meczach komplet dziewięciu punktów – co więcej, Lisy Pustyni dokonały tego nie tracąc choćby jednej bramki i to z całkiem wymagającymi przeciwnikami. Podopieczni trenera Belmadiego najpierw pokonali Kenię 2:0, później, w jednym z hitów fazy grupowej, ograli Senegal 1:0, a triumf w grupie przypieczętowali rozbiciem Tanzanii (3:0).

Do ostatnich chwil o awans do fazy pucharowej drżeli za to sympatycy z Gwinei – Narodowe Słonie ugrały wprawdzie cztery oczka, ale na pierwsze zwycięstwo musiały poczekać do trzeciej kolejki. Gwinejczycy rozpoczęli turniej od remisu z rewelacją rozgrywek, Madagaskarem (2:2), po której przyszła raczej planowana porażka z Nigerią. W meczu o życie, podopieczni trenera Puta poradzili sobie z Burundi (2:0) i ostatecznie okazali się najlepszą reprezentacją spośród tych, które uplasowały się w swoich grupach na trzecich lokatach.

Algieria – Gwinea, historia

Niedzielne starcie w Kairze będzie trzynastym w historii pojedynkiem pomiędzy Lisami Pustyni i Narodowymi Słoniami – bilans dotychczasowych meczów jest bardzo wyrównany, ale przemawia nieznacznie na korzyść Gwinei. Gwinejczycy wygrali bowiem pięć spotkań, przy trzech remisach I czterech triumfach Algierii.

W ostatnich latach zespoły te mierzyły się ze sobą głównie w meczach towarzyskich – ostatnich z nich odbył się w czerwcu 2017 roku, kiedy to Algierczycy pokonali Gwineę 2:1. Poprzedni mecze o stawkę miały miejsce w ramach kwalifikacji do PNA 2008 – potyczki te lepiej wspominają Gwinejczycy, którzy zdobyli w dwóch meczach cztery punkty i zakwalifikowali się na turniej finałowy (wyprzedzając w eliminacyjnej grupie również Gambię i Republikę Zielonego Przylądka).

Dwukrotnie dochodziło zaś do rywalizacji pomiędzy tymi drużynami już na samym Pucharze Narodów Afryki – po raz pierwszy, w 1980 roku, kiedy to w fazie grupowej Algieria wygrała 3:2, natomiast za drugim razem, 18 lat później i także w grupie, góra okazali się reprezentanci Gwinei (1:0).

Algieria – Gwinea, sytuacja kadrowa

Djamel Belmadi przystępuje do rywalizacji z Gwineą z pełnym komfortem pracy – nie dość, że wszyscy jego zawodnicy są zdrowi, to dodatkowo niektórzy piłkarze pierwszej jedenastki porządnie wypoczęli, albowiem nie musieli brać udziału w trzecim grupowym spotkaniu przeciwko Tanzanii. Z usług jednego piłkarza, aczkolwiek największej gwiazdy reprezentacji, skorzystać nie będzie mógł za to Paul Put – kontuzjowany jest bowiem Naby Keita.

Algieria – Gwinea, kursy

Algieria – Gwinea, 1×2 kursy
STS Fortuna Totolotek Lvbet forBET Etoto PZBuk Najlepszy kurs
Wygrana Algierii 1,70 1,72 1,70 1,70 1,67 1,74 1,68 Sprawdź ofertę eToto
Remis 3,40 3,35 3,25 3,35 3,20 3,40 3,30 Sprawdź ofertę STS
Wygrana Gwinei 5,87 5,60 6,00 5,60 5,80 5,75 5,90 Sprawdź ofertę Totolotka
Kursy aktualne na 06.07.2019, 11:00

Algieria – Gwinea, typy i przewidywania

W opinii polskich bukmacherów, zdecydowanym faworytem niedzielnej konfrontacji pomiędzy Algierią i Gwineą będą Lisy Pustyni – kursy przygotowane na zwycięstwo Mahreza i spółki oscylują wokół wartości 1,70, podczas gdy Fortuna za wygraną Gwinei oferuje swoim klientom sześciokrotne przemnożenie wkładu. Biorąc pod uwagę dotychczasowe wyniki osiągane na turnieju przez obie reprezentacje, trudno się z tą opinią nie zgodzić – nasza redakcja również typuje pewny awans Algierczyków. Nasz typ: 2:0.

Algieria – Gwinea, oferta bukmacherów

Polscy bukmacherzy przygotowali na to spotkanie bogatą ofertę zakładów. Znajdziecie w nich nie tylko tradycyjne zakłady na rozstrzygnięcie danego spotkania, ale również możecie wytypować strzelców bramek.

Oferta STS na mecz Algieria – Gwinea >>

Oferta Totolotka na mecz Algieria – Gwinea >>

Oferta Lvbet na mecz Algieria – Gwinea >>

Oferta Fortuny na mecz Algieria – Gwinea >>

Oferta ForBet na mecz Algieria – Gwinea >>

Oferta eToto na mecz Algieria – Gwinea >>

Oferta PZBuk na mecz Algieria – Gwinea >>

Algieria – Gwinea, przewidywane składy

Algieria: M’Bolhi – Benlamri, Mandi, Bensebaini, Atal – Guedioura, Feghouli, Bennacer, Mahrez – Bounedjah, Belaili

Gwinea: Kone – Seka, Falette, Sylla, Dyrestam – Cisse, Diawara – Traore, Yattara, Kamano – Kaba

Algieria – Gwinea, transmisja meczu

Pierwszy gwizdek arbitra ma planowo rozbrzmieć o godzinie 21:00 – niestety żadna z polskich stacji sportowych nie zdecydowała się na wykupienie praw do transmitowania tych rozgrywek.

Komentarze