Zaskakujący ruch PSG. Mistrz przelicytuje mistrza?

Renato Sanches
Pressfocus Na zdjęciu: Renato Sanches

Renato Sanches i Milan mają ustalone warunki umowy od stycznia. Mistrz Włoch może jednak stracić Portugalczyka. Do gry o piłkarza weszło PSG.

  • Renato Sanches tego lata ma zmienić barwy klubowe
  • Portugalczyk może jednak zostać w Ligue 1
  • Piłkarza u siebie chce PSG, chociaż wcześniej faworytem był Milan

Sanches może zostać w Ligue 1

Gdy Renato Sanches gra regularnie i nie ma problemów zdrowotnych, jest czołowym pomocnikiem w Ligue 1. Sympatycy tej ligi byli zatem niepocieszeni, gdy usłyszeli, że Portugalczyka najpewniej kupi latem Milan. Szanse na taki obrót spraw znacząco zmalały, ponieważ do gry o 24-latka weszło PSG.

To, że mistrz Francji chce pozyskać Sanchesa, jest bardzo zaskakujące. Piłkarz już od stycznia ma bowiem ustalone warunki kontraktu z mistrzem Włoch. Milan kupiłby Portugalczyka już wtedy, gdyby nie oczekiwania finansowe Lille. Te chce za swojego zawodnika 30 milionów euro, co nie odpowiada mediolańczykom. Ci upierają się, że zapłacą za Sanchesa około 15 mln euro, z racji na roczny kontrakt piłkarza.

Najmniejszego problemu ze spełnieniem finansowych oczekiwań Lille, nie ma PSG. Pomysł sprowadzenia Portugalczyka wynika z zatrudnienia jego rodaka na stanowisku dyrektora sportowego. Luis Campos już raz kupował 24-latka. Miało to miejsce, gdy pracował w Lille. Między innymi z tego względu transfer Sanchesa do Paryża zdaje się być bardzo realny. Milan nie przelicytuje bowiem tegorocznego triumfatora Ligue 1.

Sanches w sezonie 2021/2022 rozegrał 32 mecze we wszystkich rozgrywkach. Środkowy pomocnik Lille spędził na murawie ponad 2200 minut. W tym czasie dwukrotnie wpisał się na listę strzelców oraz zaliczył pięć asyst.

Czytaj także: Aurelien Tchouemani, czyli pomocnik dla Realu Madryt na dekadę

Komentarze