Rekordowy kontrakt Ronaldo. Tyle zarobi w Al-Nassr

Cristiano Ronaldo
PressFocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo w piątek został nowym saudyjskiego Al-Nassr. Portugalczyk związał się z klubem umową do czerwca 2025 roku, dzięki której będzie zdecydowanie najlepiej opłacanego zawodnika na świecie. Ronaldo za każdy rok gry otrzyma 200 milionów dolarów!

  • Cristiano Ronaldo podpisując kontrakt z Al-Nassr stał się najlepiej zarabiającym zawodnikiem na świecie
  • Portugalczyk ma otrzymywać 200 milionów euro rocznie
  • Oznacza to, że każdego dnia Portugalczyk zarobi ponad 500 tysięcy euro

Rekordowy kontrakt Ronaldo

37-letni Cristiano Ronaldo w listopadzie przedwcześnie pożegnał się z Manchesterem United i przez ponad miesiąc pozostawał bez klubu. Początkowo Portugalczyk zapewniał, że chce kontynuować karierę w klubie występującym w Lidze Mistrzów i nie brał pod uwagę opuszczania Europy, ale najwyraźniej zmienił zdanie. Niewykluczone, że w podjęciu decyzji o związaniu się z Al-Nassr pomogła mu kwota, jaką ma otrzymywać za każdy sezon gry w saudyjskim klubie.

2,5-letni kontrakt ma gwarantować Ronaldo zarobki w wysokości 200 milionów euro rocznie. Na taką kwotę nie mógł do tej pory liczyć żaden zawodnik na świecie. Wystarczy napisać, że kwota ta daje 16,67 miliona euro miesięcznie, 3,88 mln tygodniowo czy ponad 500 tysięcy euro dziennie.

Nowy klub Cristiano Ronaldo zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli ligi saudyjskiej, tracąc dwa punkty do prowadzącego Al-Shabab. Najbliższe spotkanie rozegra w sobotę (31 grudnia) przeciwko Khaleej, ale Ronaldo w tym meczu nie wystąpi, bowiem jego kontrakt zacznie obowiązywać od 1 stycznia. Niewykluczone, że szansę debiutu otrzyma 5 stycznia, w spotkaniu z Al-Tai.

Zobacz także: Ronaldo miał na stole jeszcze jedną intratną ofertę

Komentarze