Ronaldo miał na stole jeszcze jedną intratną ofertę

Cristiano Ronaldo
PressFocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

W piątek ogłoszono przenosiny Cristiano Ronaldo do saudyjskiego klubu Al-Nassr. Fabrizio Romano donosi jednak, że Portugalczyk miał też na stole ofertę z Major League Soccer, konkretnie z zespołu Sporting Kansas City.

  • Cristiano Ronaldo został nowym zawodnikiem Al-Nassr
  • Ten ruch wzbudził ogromne zainteresowanie i dyskusję w mediach
  • Portugalczyk mógł też trafić do Major League Soccer. Nie zaakceptował jednak oferty Sporting Kansas City

Ronaldo odrzucił ofertę ze Stanów Zjednoczonych

Cristiano Ronaldo uwielbia polaryzować opinię publiczną. Tak też uczynił w piątek, godząc się na przenosiny do Al-Nassr. Występując w Arabii Saudyjskiej, Portugalczyk de facto wypisał się z poważnej piłki nożnej. Z drugiej strony zostanie bezapelacyjnie najlepiej zarabiającym piłkarzem na świecie. Mówi się, że może rocznie zarobić nawet dwieście milionów euro.

Okazuje się, że pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki miał też na stole inną propozycję. Jak donosi Fabrizio Romano, o kapitana reprezentacji Portugalii walczył też Sporting Kansas City. Klub z Major League Soccer również oferował piłkarzowi ogromną pensję, ale ten zdecydował się jednak na przenosiny do Arabii Saudyjskiej.

Trudno nie odnieść wrażenia, że główną motywacją Ronaldo przy ostatniej operacji były kwestie finansowe. Sam zawodnik w oficjalnym komunikacie przedstawił, rzecz jasna, odmienny punkt widzenia.

Jestem podekscytowany nowym doświadczeniem w innej lidze i kraju. Wizja, którą przedstawiło mi Al-Nassr jest bardzo inspirująca. Nie mogę się doczekać, aż dołączę do kolegów z drużyny i pomogę drużynie osiągnąć więcej sukcesów – powiedział pięciokrotny zdobywca Złotej Piłki.

Ronaldo w tym sezonie wystąpił w 16 meczach dla Manchesteru United. Zanotował w nich trzy bramki i dwie asysty.

Zobacz też: Ronaldo wyjawił, co skłoniło go do przenosin.

Wolverhampton
Manchester United
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 31 grudnia 2022 13:27.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze