Z Pragi do Białegostoku. Jagiellonia dopięła swego

Michal Sacek
PressFocus Na zdjęciu: Michal Sacek

Jagiellonia poinformowała o trzecim transferze zrealizowanym w zimę. W Białym stoku zagra jednokrotny reprezentant Czech Michal Sacek.

  • Jagiellonia ma nowego piłkarza
  • W Białymstoku zagra czeski pomocnik
  • Zawodnik do polskiej drużyny przenosi się na pół roku przed wygaśnięciem swojego kontraktu z byłym klubem

Jagiellonia dokonała poważnego wzmocnienia

Pierwsza w 2023 roku kolejka Ekstraklasy, nie natchnęła optymizmem fanów  Białymstoku. Jagiellonia tylko zremisowała z Piastem Gliwice, czyli bezpośrednim konkurentem w walce o utrzymanie. Maciej Stolarczyk stara się uratować Jagiellonię, a klub mu w tym pomaga. Tej zimy do Białegostoku trafili obrońca Dusan Stojinovic i defensywny pomocnik Aurélien Nguiamba. Najnowszy transfer to wyceniany na 1,5 miliona euro środkowy pomocnik Michal Sacek. 26-latek miał tylko pół roku kontraktu ze Spartą Praga. Jagiellonia sprowadziła go jednak już teraz. Jednokrotny reprezentant Czech podpisał umowę do 30 czerwca 2025 roku. Transfer skomentował dyrektor sportowy białostoczan.

Michal Sacek to znane w środowisku piłkarskim nazwisko. To wieloletni zawodnik czeskiej Sparty Praga, najmocniejszego klubu za naszą południową granicą. Negocjacje dotyczące pozyskania Michala prowadziliśmy od dłuższego czasu. Pierwszym pomysłem było pozyskanie go 1 lipca po wygaśnięciu obowiązującego kontraktu. Udało się jednak dojść do porozumienia ze Spartą w sprawie wcześniejszego transferu – przekazał Łukasz Masłowski.

Bardzo się cieszę, że ściągnęliśmy Michala definitywnie już w styczniu, nie latem. Wykorzystaliśmy nadarzającą się okazję ściągnięcia Michala do Jagiellonii m.in. w związku z jego problemami z regularną grą w Sparcie, gdzie zmienił się trener. Mam nadzieję, że Michal szybko wdroży się w zespół i pomoże nam w walce o utrzymanie w Ekstraklasie – uzupełnił dyrektor sportowy Jagielloni.

Czytaj także: Olkiewicz w środę #49. Ile żyć ma Legia Warszawa?

Komentarze